15 روش کسب درآمد از اینستاگرام - آکادمی انار

15 روش کسب درآمد از اینستاگرام

15 روش و ایده پولساز برای کسب درآمد از اینستاگرام

با سلام خدمت همراهان ارزشمند آکادمی انار، امروز با مقاله دیگری از آموزش کسب درآمد از اینستاگرام همراه شما هستیم، قراره که 15 روش کسب درآمد از اینستاگرام را معرفی کنیم که بدون شک هر کدام از ایده ها پولساز و کارآمد هستند و با تکنیک های که در دوره 0 تا 100 اینستاگرام گفته شده میتوانید به درآمد بسیار مطلوبی برسید.

همه ما به خوبی با اینستاگرام مارکتینگ و بازاریابی در اینستاگرام آشنا هستیم و حتما میدانید که در حال حاضر محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران اینستاگرام است که تبدیل به بزرگترین ویترین آنلاین شده، اگر نیاز دارید محصولی را بفروشید، اگر تولید کننده هستید و میخواهید مستقیم با مشتریان در ارتباط باشید و فروش داشته باشید یا اینکه خدماتی برای ارائه دارید یا هر چیزی… اینستاگرام فرصت مناسب نه بلکه عالی برای اینکار است.

اما اگر موافق باشید میریم سراغ معرفی 15 روش و ایده پولساز برای کسب درآمد از اینستاگرام، با ادامه این مقاله همراه ما باشید…

 

1- تاسیس صفحات عمومی

اگر هیچ ایده ای برای کسب درآمد ندارید تاسیس صفحات عمومی بهترین و رایج ترین کار برای کسب درآمد از اینستاگرام است، صفحات عمومی به صفحاتی گفته میشود که عموم جامعه مخاطب آنها هستند مثل: صفحات ویدیو و کلیپ طنز، جک، سرگرمی، دلنوشته، متن خاص، انگیزشی، سخن بزرگان، فکت و… همه میدانیم که همه کاربران اینستاگرام میتوانند مخاطب این قبیل صفحات باشند و بلطبع اگر با اصول و تکنیک های اینستاگرام آشنا باشیم میتوانیم خیلی سریع یک پیج پربازدید بسازیم و از روش های مختلف مثل تبلیغات درآمد خوبی داشته باشیم.

پیشنهاد من همیشه به افراد علاقمند به موضوعات عمومی این است که سعی کنند روی احساسات کاربران تمرکز داشته باشند، کاربران یا دوست دارند خیلی بخندند، یا اینکه بسیار غمگین شوند. مطالبی که این استاندارد را داشته باشد بدون شک در اینستاگرام غوقا به پا می‌کند…

 

2- تخصص خود را ارائه دهید

اگر در کاری تخصص کافی دارید و یا در زمینه خاصی مهارت دارید، بدانید که این مهارت ها و تخصص ها میتواند برای شما پولسازی کند، مثلاً شخصی معلم است و برای کنکور کلاس برگزار میکند، خب میتواند مقداری ویدیو از نحوه آموزش های خود به اشتراک بگذارد و اعتماد افراد بیشتری را جلب کند و بعد ببیند که چطور پیشنهاد کلاس خصوصی و یا برگزاری کلاس به سمت او می آید. یا مثلاً شما در زمینه گوشی های موبایل اطلاعات و تخصص کافی دارید، میتوانید به تولید محتوای آموزشی بپردازید و نظر مخاطبان اینستاگرام را جلب کنید سپس در همان پیج خدمات خود را ارائه کنید، برای خرید دیگران را راهنمایی کنید و خدمات خود را به جامعه بزرگتری ارائه کنید.

برای مثال افرادی که فروشنده گوشی موبایل هستند می‌توانند، با کمی جذب مخاطب در صفحه اینستاگرام خود، اقدام به فروش آنلاین و یا حضوری کنند، در حال حاضر کسب و کارهای زیادی همینکار را میکنند و فروش خوبی را در اینستاگرام تجربه کردند.

3- رستورانگردی و کافه گردی

ایده ای که بسیار در اینستاگرام رایج شده، افراد به رستورانگردی و کافه گردی میپردازند و در این زمینه تولید محتوا میکنند و پست های جذابی منتشر میکنن سپس با مخاطبی که جذب کرده اند میتواند توجه هر رستورانی را نیز جلب کنند، در ابتدای کار به رایگان رستوران ها و اماکن مختلف معرفی میشوند و قطعاً هیچ رستورانی از تبلیغ رایگان بدش نمیاد اما رفته رفته که مخاطبان شما افزایش یافت این رستوران ها هستند که برای معرفی به شما هزینه های بالا پرداخت میکنند.

 

4- هتل‌گردی

ایده چهارم یعنی هتل‌گردی که هنوز در ایران نمونه خاصی از آن نمیبینیم میتواند برای شما بسیار پولساز باشد، اگر اهل سفر هستین و با هتل ها و خدمات مختلف آنها آشنایی دارید میتوانید آنها را معرفی و تحلیل کنید، تهیه و ساخت ویدیو از محیط هتل ها تنها به کمی روابط عمومی نیاز دارد و قطعاً هتل ها از معرفی و تبلیغات رایگان بدشون نمیاد اما توجه داشته باشید که بزرگنمایی نکنید و ویدوهای شما جنبه تبلیغاتی برای مخاطب نداشته باشد، فقط سعی کنید که نیازی از مخاطب را برآورده کنید، اگر بتوانید در این زمینه قوی ظاهر شوید مطمئناً در آینده اقامتگاه ها و مکان های بومگردی برای تبلیغات به سراغ شما می آیند یا اینکه شما میتوانید پیشنهاد خودتان را برای آنها ارسال کنید.

 

5- آموزش

هر مهارت یا تخصصی که دارید میتوانید آن را آموزش دهید و از آموزش آن کسب درآمد داشته باشید، در اینکار باید مقداری آموزش رایگان در پیج منتشر کنید تا کاربران جذب شما شوند و به میزان تسلط و علم شما اعتماد کافی را بدست آورند، سپس میتوانید با برگزاری کلاس ها و ورکشاپ های مختلف به کسب درآمد بپردازید همچنین میتوانید آموزش های خود را بصورت ویدیو تهیه کنید و در قالب یک دوره آموزشی بصورت غیرحضوری بفروش برسانید.

مدیریت صفحات اینستاگرام - روش های کسب درآمد از اینستاگرام

6- مدیریت صفحات اینستاگرامی

شما میتوانید با مدیریت صفحات اینستاگرام دیگران و یا کسب و کارهای مختلف کسب درآمد داشته باشید، در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها مدیریت پیج خود را به دیگران میسپارند، برای اینکار شما باید ابتدا خودتان با اصول و قواعد و تکنیک های اینستاگرام آشنایی کافی داشته باشید و در مدیریت صفحات اینستاگرام مهارت های لازم را داشته باشید، مدیریت صفحات اینستاگرامی میتواند برای شما درآمد خوبی داشته باشد به شرط اینکه تجربه کافی را داشته باشید.

اگر علاقمند به یادگیری تکنیک های اینستاگرام هستید به لینک “ آموزش اینستاگرام ” مراجعه کنید.

 

7- طراح گرافیک

یک طراح گرافیک میتواند نمونه کارهای خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارد و سپس از این طریق جذب مشتری کند، یک طراح گرافیک حرفه ای میتواند آموزش هم در کنار کار خود داشته باشد و از این طریق هم کسب درآمد خوبی را برای خود رقم بزند. حتی بسیاری از افراد در اینستاگرام هستند که توانایی طراحی تصاویر و پست برای اینستاگرام را ندارند و به یک فرد خلاق برای انجام این موارد نیازمند میشوند که اگر شما بتوانید به خوبی خودتان  را نشان بدهید درآمد این کار کاملاً قابل توجه است.

اگر به طراحی تصاویر و گرافیک علاقمند هستید به لینک “ آموزش فتوشاپ ” مراجعه کنید.

 

8- عکاس

عکاسی هنوز شغلی پردرآمد به حساب می آید و این روزها انعطاف این شغل بیش از هر زمان دیگری احساس میشود، افراد در اینستاگرام برای اینکه چند عدد پست زیبا منتشر کنند حاضر هستند که هزینه کنند، اگر نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید میتوانید برای چند ساعت عکاسی درآمد مناسبی داشته باشید، در کنار اینکار میتوانید عکاسی سمینارها و ورکشاپ های مخلتف را قبول کنید یا عکاسی از محصولات دیگران که این روزها هر کسبوکاری نیازمند این است که عکس های با کیفیت از محصولات خود تهیه کند.

 

9- فیلمبردار و ادیتور

در گذشته فیلمبردار بیشتر در مراسم عروسی کاربرد داشت اما امروزه این شغل بسیار وسعت گرفته اگر شما مهارت فیلمبرداری و ادیت ویدیو ها را داشته باشید قطعاً یک مهارت پولساز برای خودتان دارید. اگر با اینکار آشنایی ندارید دوره آموزش تدوین ویدیو را نگاهی بیندازید قطعاً میتواند شما را وارد دنیای تدوین و ادیت ویدیو کند. امروزه بسیاری از محتوای پیج ها ویدیویی شده و از طرفی همه ی کسبوکارها از قدرت ویدیو و ویدیو مارکتینگ با خبر هستند، پس شما میتوانید در ازای ساخت تیزرهای زیبا و جذاب از آنها هزینه دریافت کنید و یا پست های آنهارا ادیت کنید.

برای یادگیری تدوین ویدیو به لینک : آموزش تدوین ویدیو مراجعه کنید…

 

10- بلاگری در اینستاگرام

این روز ها بلاگری در اینستاگرام رایج شده است، چرا که علاوه بر اینکه برای شما شهرت و محبوبیت به همراه دارد بلکه میتواند درآمد خیلی خوبی را نصیب شما کند، بلاگر ها روابط عمومی خوبی دارند و به خوبی با تولید محتوای جذاب و وایرال آشنا هستند آنها میتوانند روی دیگران تاثیرگذار باشند و توجهات زیادی را به خود جلب کنند. بلاگر ها در موضوعات مختلفی فعالیت میکنند که پیشنهاد میکنم اگر به اینکار علاقمند هستید مقاله ” آموزش بلاگری ” را بخوانید…

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

11- جعبه باز

جعبه باز یا به اصطلاح Open Box از ایده های است که در یوتیوب و اینستاگرام مورد توجه قرار گرفت، در این موضوع شما یا فرد مورد نظر محصولات مختلف را جعبه گشایی میکنید و از محتویات جعبه برای دیگران صحبت میکنید و مخاطب درباره محصول مورد نظر خود اطلاعات کامل و دقیقی بدست می آورد، مسلماً افرادی که به اینکار مشغول هستند مورد توجه نمایندگی های شرکت های بزرگ و تولید کنندگان و برندهای مختلف هستند و برای معرفی محصول از این شرکت ها مبلغ قابل توجهی را دریافت میکنند.

 

12- تبلیغات

گرچه امروزه پیج های که مستقیماً تبلیغات میکنند خیلی مورد نقد قرار میگیرند اما هنوز هم پیج های تبلیغاتی درآمد نسبتاً خوبی را دارند، این پیج ها محتوای جذاب و وایرال تولید میکنند در موضوعات مختلف سپس به واسطه بازدید و تعداد دنبال کننده‌ای که دارند تبلیغات میکنند و از این راه کسب درآمد دارند. اغلب موضوعات این پیج ها شامل کلیپ های طنز و سرگرمی، اخبار و حواشی، هنرمندان و موسیقی و… میباشد.

 

13- همکاری در فروش

وقتی شما خودتان محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، میتوانید با کسانی که واردکننده یا عرضه کننده هستند همکاری در فروش داشته باشید و کالا یا خدمات آنها را بفروش برسانید، اینکار میتواند برای شما سود بسیار مناسبی داشته باشد به شرط اینکه حتماً سراغ تولید، وارد یا عرضه کننده بروید و از همکاری با واسطه ها خودداری کنید چون سود شما را به شدت کاهش میدهد. در این مورد بازاریابی در اینستاگرام را باید به خوبی بلد باشید.

 

14- پیج سرگرمی

راه اندازی یک پیج سرگرمی میتواند خیلی سریع دنبال کنندگان شما را افزایش دهد، زیرا اغلب مخاطبین در اینستاگرام به دنبال سرگرم شدن هستند. پیج های سرگرمی اغلب از تعامل و نرخ اینگیجمنت (engagement) بالایی برخوردار هستند و همین عامل باعث میشه رشد بهتری نسبت به سایر موضوعات داشته باشند. در پیج های سرگرمی میتوانید معماهای مختلف قرار دهید، مسابقه یا چیستان و یا هر چیزی که مخاطب را به تامل وا بدارد و موجب شود که برای شما پاسخ را کامنت کنند این قبیل پیج ها در اینستاگرام زیاد هستند و شما میتوانید به خوبی از رقبا ایده بگیرید و فعالیت خود را چند برابر آنها کنید.

 

15- پیج موزیک

پیج های موسیقی و موزیک میتوانند مورد توجه خوانندگان جدید و نوظهور باشند، زیرا آنها به دنبال جلب توجه افرادی هستند که اهل موسیقی و دانلود اهنگ باشند، زمانی که شما یک پیج در حوزه موسیقی داشته باشید و اخبار و کلیپ های مربوط به خوانندگان را منتشر کنید میتوانید با موسسات مختلف در زمینه پخش موسیقی همکاری کنید و درآمد خوبی را از این طریق بدست آورید.

 

چه ایده ای در اینستاگرام پول یا مخاطب بیشتری دارد؟

میدانم که شاید خیلی از شما حالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که چه ایده ای در اینستاگرام پول یا مخاطب بیشتری دارد؟ یا چه پیجی بزنم جوابه؟ سوالی که خب خیلی از افراد توی اینستاگرام هم از من میپرسن و مدام توی استوری دارم توضیح میدم 🙂 یه توضیح کامل درباره این سوال میدم و بعد نظر خودم هم بهتون میگم، اول اینکه شما هر ایده ای که داشته باشید خوبه، اما مهم نحوه اجرا کردنش هست، یعنی اینکه همه ایده ها خوبن به شرط اینکه خوب اجرا بشن، حالا شما باید ببینی مهارت ها و تجربیات خودت تو چه زمینه ای هست و چه کاری رو بهتر میتونی انجامش بدی اما اگر میخوای بدونی که مردم در اینستاگرام بیشتر در چه پیج های حضور دارن و یا شاید سلیقه مخاطبین اینستاگرامی بیشتر به کدوم سمت میره، در ادامه توضیح میدم.

درجه اول سرگرمی، بسیاری از مخاطبین در اینستاگرام حوصله ندارن و مدام بین پست ها و استوری ها جابجا میشن تا یه چیزی نظرشونو جلب کنه و کمی اونارو سرگرم کنه، حالا این سرگرمی جنبه های مختلفی میتونه داشته باشه، مثل پیج های واینرها یا کلیپ های طنز، موضوعات خنده دار و یا موضوعات سیاسی و داغ، یا حتی جدال شخصیت های اینستاگرامی در روبروی یکدیگر. این شبکه در درجه اول سرگرم کننده است و مخاطبین اون هم دنبال پیجی هستن که بتونه اونارو سرگرم کنه و یا احساسی بهشون منتقل کنه (شاد، غم، غرور، اعتماد به نفس و…) حالا با همین چهار احساس میتونیم بفهمیم چرا در اینستاگرام، پیج های طنز یا پیج های انگیزشی یا پیج کلیپ های غم و احساسی بیشتر هستن و نتیجه خوبی هم دریافت کردند.

ایده های جدید، و خلاقیت حرف اول و آخر رو در اینستاگرام میزنه، اگر تازه میخواین شروع کنید باید بدونید که باید با ایده جدید وارد بشین، همون چیزی که هست رو تکرار نکنید چون نتیجه میگیره اما نه به اندازه ایده های نو و تازه، امیدوارم که اطلاعات خوبی از این تحلیل گرفته باشی اگر نیاز به مشاوره داشتی میتونید با آکادمی انار یا شماره پشتیبانی سایت تماس بگیری و اگر علاقمند بودی در این زمینه آموزش ببینی دوره آموزش اینستاگرام و یا دوره آموزش بلاگری میتونه برات مفید باشه…

 

جمع بندی:

در این مقاله به 15 روش کسب درآمد از اینستاگرام پرداختیم اما اگر علاقمند هستید که با ایده های بیشتری آشنا شوید به لینک روش های کسب درآمد از اینستاگرام مراجعه کنید ما برای شما یک ویدیوی مفصل تهیه کردیم که در این ویدیو به معرفی مدل های کسب درآمد از اینستاگرام پرداخته شده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ کامل میدهد.

همچنین امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه خوشحال میشم که نظر خودتان را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1399/01/30

, , ,
نوشتهٔ پیشین
چطور یه پیج آشپزی یا خانه داری در اینستاگرام داشته باشیم؟
نوشتهٔ بعدی
آموزش کامل ساخت فروشگاه اینترنتی

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سپاسگزارم
  مطالب بسیار مفیدی بود

  پاسخ
 • کاربر مهمان
  در 1 مرداد 1399 10:51 ق.ظ

  کسب درآمد از اینستاگرام با این همه روش؟خیلی عالی هست.اون قسمت رستوران گردی جالب بود.یه نفر بود میرفت تو رستوران ها غذا میخورد.من خودم تا حالا از اینستاگرام درآمد انچنانی نداشتم.اما قصد دارم شروع کنم.روش های زیادی را معرفی کردید.جالب بود

  پاسخ
 • اون بخش که میگین کاربرا دوس دارن خیلی غمگین بشن عالی بود.اتفاقا این پیج ها از پیج های طنز پرطرفدار ترن.خصوصا واسه خانوما.

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 10 مرداد 1399 11:55 ق.ظ

   سلام بانو ممنون که نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی خوشحالیم که خوشتون اومده
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  یه سوال اساسی داشتم.سرچ هم انجام دادم و جوابی پیدا نکردم. لطفا راهنمایی کنید
  می خواهم بدونم اگه یه پست تکراری رو در شبکه های اجتماعی مختلف بفرستم آیا برخوردی از اون شبکه اجتماعی انجام میشه؟ مثلا فرض کنید من یه عکس طراحی کردم واسه پست اینستاگرام و دقیقا همونو توی بقیه شبکه های اجتماعی هم پست کنم. آیا این پست تکراری مشکلی ایجاد میکنه؟ میخوام در کل بدونم کدوم شبکه های اجتماعی مخالف چنین کاری هستن؟ شنیدم اینستاگرام اجازه نمیده ولی نمیدونم واقعیت رو

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 5 مهر 1399 3:31 ب.ظ

   سلام علی:
   تصویری که خالق آن خود شما هستید رو تا جایی که ما اطلاع داریم هیچ مشکلی نداره در هر کجا که دوست دارید استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست