کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا

ترفند کاهش رتبه الکسا

سلام خدمت همراهان ارزشمند آکادمی انار، خیلی سریع بریم سر اصل مطلب ترفند کاهش رتبه الکسا حقیقت دارد؟ از شما سوال می‌پرسم تاکنون مقاله کم ارزش و ضعیف در آکادمی انار مشاهده کردید؟ اگر ترفندهای کاهش رتبه الکسا وجود نداشت هیچ موقع این مقاله را منتشر نمی‌کردیم چون اعتبار آموزشی ما مهمتر از هر چیز دیگری است، همچنین این نکاتی که در این مقاله ذکر شده همگی برگرفته از تجربیات خود ماست و صرفاً ترجمه از مقالات خارجی و ترفندهای که همه تکرار می‌کنن، نیست پس اگر همراه ما باشید نکات کلیدی دستگیرتان خواهد شد…

الکسا

الکسا – Alexa

در مقاله دیگری با عنوان الکسا چیست؟ کاملاً درباره این سیستم توضیح دادیم و تمام بخش‌های آن را شرح دادیم اما مختصر توضیح می‌دهم الکسا نام سرویسی از کمپانی بزرگ آمازون است که وب سایت‌های موجود در سطح وب را رتبه بندی می‌کند هر وب سایت دو رتبه اصلی نزد الکسا دارد 1- رتبه جهانی 2- رتبه کشوری که معیار خوبی برای شناسایی وضعیت وب سایت ها و اعتبار آنهاست.

لازم به ذکر است وب سایت های تازه کار مدتی زمان می‌برد تا رتبه جهانی و سپس رتبه کشوری آن ها نمایش داده شود و با توجه به فعالیت حرفه‌ای شما این مدت می‌تواند متفاوت باشد، همچنین باید بدانید که الکسا آمارهای دیگری هم ارائه می‌کند مثل تخمین مدت زمان حضور کاربر در سایت شما و یا میانگین تعداد بازدید صفحات توسط هر کاربر و… بسیاری از افراد گمان می‌کنند که الکسا فقط با تخمین تعداد بازدید سایت آنها را رتبه بندی می‌کند که اینطور نیست زیرا الکسا معیارهای مختلفی برای این قضیه دارد.

 

چگونه رتبه وب سایت خود را در الکسا کاهش دهیم؟

اما اگر مدتی هست که وب سایت خود را راه‌اندازی کردید حتماً علاقمند هستید که رتبه وب سایت خود را در الکسا کاهش دهید! اما باید بدانید که الکسا چطور کار می‌کند و چه تکنیک‌های وبمسترها برای کاهش رتبه الکسا خود استفاده می‌کنند که اغلب این موارد را از شما پنهان می‌کنند اما در ادامه به برخی از این تکنیک ها اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها رتبه خود را کاهش می‌دهد و خودتان خیلی سریع متوجه این موضوع خواهید شد.

 

تکنیک های کاهش رتبه الکسا

اما بریم سراغ معرفی تکنیک های کاهش رتبه الکسا فقط قبل از معرفی این تکنیک ها بگم که تمامی این تکنیک ها را ما در آکادمی انار و وب سایت های زیر نظر خود تست کردیم و سالهاست که این فرمول را برای کاهش رتبه الکسا استفاده می‌کنیم که با تولید محتوای ارزشمند کاربر را در سایت خود نگه داریم که کاملاً کلاه سفید است و هیچ گاه از این بابت ضرر نمی‌کنید و همیشه پیشنهاد می‌کنیم که سراغ روش های غیر اصولی و فوری نرید چون عاقبت پشیمان خواهید شد.

تکنیک کاهش رتبه الکسا

1- مرجع محتوا باشید

تکنیک اول کاهش رتبه الکسا: شما باید مرجع محتوا باشید، اصلاً به این فکر نکنید که یکی از منابع موجود باشید بلکه در نظر داشته باشید که کامل ترین و مرجع ترین در حوزه خود باشید، مثلاً اگر وب سایت فروش عسل هستید همه محتواهای آموزشی و کلمات کلیدی مربوط به کار خودتان را بررسی کنید و برای آنها تولید محتوا کنید. طبیعتاً این مورد یک شبه به دست نمی‌آید اما با برنامه ریزی و تقویم محتوایی می‌توانید هر روز یک محتوای ارزشمند را منتشر کنید و در طول یکسال 365 مقاله ارزشمند منتشر کردید و اگر همین فرمول را یک سال مداوم انجام دهید نتیجه را خودتان خواهید دید.

یک مرجع محتوا بین مقالات خود لینک سازی می‌کند تا زمان حضور کاربر را در سایت افزایش دهد، همچنین تعداد بازدید هر کاربر از سایت هم افزایش پیدا می‌کند که این دو کلیدی ترین تکنیک کاهش رتبه الکسا هستند. لازم به ذکر است که لینک سازی ارزشمند بین مقالات این دو را برای شما به ارمغان می‌آورد برای مثال در مقاله‌ای که در مورد خواص عسل طبیعی صحبت کردید می‌توانید بین مقاله به بره بوم عسل و خواص شگفت انگیز آن هم اشاره ای کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بره بوم عسل را لینک کنید که کاربر اگر علاقه داشت بیشتر اطلاعات کسب کند.

تبدیل شدن به یک مرجع معتبر در محتوای حوزه خودتان از شما یک رقیب غول آسا می‌سازد که به راحتی هر سایتی نمی‌تواند با شما رقابت کند، از طرفی شما با اینکار به صورت کاملاً طبیعی و ارگانیک رتبه الکسا خود را کاهش دادید و رتبه ای که این گونه بدست آمده باشد به راحتی از بین نمی رود و مهمان یک شب و دو روز شما نیست.

 

2- نصب تولبار الکسا

تکنیک دوم کاهش رتبه الکسا کار سختی نیست، فقط کافیست که شما تولباری که الکسا معرفی کرده را به راحتی روی مرورگر خودتان نصب کنید تا از این پس راحت تر رتبه سایت ها را در الکسا متوجه شوید و همچنین زمانی که مشغول کار روی وب سایت خودتان هستید کاملاً از طرف الکسا قابل رهگیری است و بنابراین همین موضوع به کاهش رتبه سایت شما کمک می‌کند. از کسانی که روی سایت شما کار می‌کنند و کارمندان خود بخواهید که حتماً تولبار الکسا را نصب کرده باشند تا تاثیر مثبت آن را خودتان مشاهده کنید.

برای آموزش کار با تولبار الکسا و نصب آسان آن به مقاله ” تولبار الکسا ” مراجعه کنید.

 

3- گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن به زبان ساده و خودمانی می‌شود تکنیک های که کاربر را در سایت سرگرم می‌کند و زمان بیشتری کاربر در سایت ما باقی می‌ماند حتماً نمونه گیمیفیکیشن ها را در سایت های ایرانی و خارجی مشاهده کردید که انواع مختلفی هم دارد، مثلاً می‌تواند یک بازی آنلاین باشد، یک گردونه شانس در فروشگاه ما باشد، یا یک بازی برای نظر گذاشتن در سایت باشد، یا راه اندازی یک سیستم امتیازدهی و رتبه دهی به کاربران سایت یا هر ایده ای که کاربر را وادار به فعالیت و ماندگاری بیشتر و سرگرم کردن کند.

این تکنیک هم اگر دقت کنید مستقیماً روی پارامتر مهم الکسا یعنی میزان ماندگاری کاربر در سایت اثرگذار است.

 

4- شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی کمک رسانان خوبی برای بهبود رتبه و رنک وب سایت شما هستند، اگر به تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ یا سایر شبکه های اجتماعی مثل: تلگرام، توئیتر، فیس بوک و… تسلط کافی داشته باشید و کاربرانی را جذب کانال یا پیج خود کنید می‌توانید به بهانه های مختلف این ترافیک جذب شده را به وب سایت خود هدایت کنید، حتی وب سایت های تازه کار که بازدید مناسبی ندارند و یا رتبه آنها هنوز نمایان نشده با این تکنیک خیلی سریع می‌توانند رتبه خود را بدست آورند و سوار آسانسور الکسا شوند…

 

5- تبلیغات همسان یا ریتارگتینگ

تکنیک پنجم کاهش رتبه الکسا می‌تواند تبلیغات همسان و ریتارگتینگ باشد، به طور کلی می‌دانید که تبلیغات می‌تواند کاربران جدید به سایت ما برساند پس از نظر الکسا هم این موضوع ارزشمند است و باعث کاهش رتبه الکسا سایت ما می‌شود اما اگر تبلیغات متوقف شود ممکن است رتبه ما هم دوباره افزایش یابد، پس بهترین نوع تبلیغات می‌تواند همسان باشد که تبلیغ شما دقیقاً برای کسانی که سایت های مشابه با موضوعات مشابه را مشاهده می‌کنند تبلیغات شما را ببینند پس کسانی به سایت شما می‌رسند که مخاطبان هدف شما هستند و امکان دارد پایه ثابت وب سایت هم شوند.

تبلیغات ریتارگتینگ هم که به این صورت است که کاربرانی که یک بار سایت ما را مشاهده می‌کنند رهگیری می‌شوند و با سیستم های تبلیغاتی آنلاین که در کشور هم فعال هستند می‌توانیم تبلیغات خود را دوباره به مخاطب خود نشان دهیم تا به سایت ما بازگردد این بازگشت کاربر به سایت یکی از پارامترهای مهم در کاهش رنک سایت ما به حساب می‌آید پس از آن می‌توانید استفاده کنید.

 

6- نظم در ارسال محتوا

اگر به صورت منظم محتوا در وب سایت شما منتشر شود، به مرور کاربران به این موضوع عادت کرده و هر روز برای مطالعه یا کسب اطلاعات بیشتر در حوزه مورد علاقه خود به سایت شما مراجعه می‌کنند، این موضوع هم بازگشت مخاطب را به سایت ما تضمین می‌کند و هم کاربران وفادار ایجاد می‌کند، چنانچه محتوای ارزشمند و منظم تولید کنید یک قدم اساسی در کاهش رتبه الکسا خود برداشتید.

 

7- ورودی ارگانیک از گوگل

تکنیک شماره هفتم ورودی ارگانیک یا طبیعی از گوگل و سایر موتورهای جستجو است، این مورد هم به تولید محتوا و سئو وب سایت شما ارتباط مستقیم دارد و چنانچه مقالات ارزشمند تولید کنید و کلمات کلیدی هدف و مرتبط به کسبوکارتان را نشانه گیری کنید یکی از درب های بهشت به سوی شما باز می‌شود، این کار شما هم فروش، هم اعتبار، هم رتبه الکسا و خلاصه هر چیزی که شما دوست دارید را برایتان رقم می‌زند.

 

8- پایداری وب سایت

و مورد  آخر که گفتن آن خالی از لطف نیست پایداری وب سایت شماست، بسیار دیدم افرادی را که هر ماه چند ساعت بدلیل تاخیر در پرداخت هزینه هاست با قطعی و یا صفحه suspended روبرو می‌شود. در این حالت وب سایت شما از دسترس خارج می‌شود و بازدیدکنندگان زیادی را از دست خواهید داد، به عنوان یک وبمستر وظیفه دارید که منظم باشید و حواس جمع که از این مشکلات سایت شما را تهدید نکند، پیشنهاد میکنم هزینه هاست خود را سالانه پرداخت کنید و حدالامکان تلاش کنید که از Error 500 و نمونه های مشابه آن نیز جلوگیری کنید چون بازدیدکنندگان شما را از دست می‌رود و یک چهره بد از کسب و کار شما در ذهن مخاطب به جای می‌گذارد.

 

جمع بندی:

در این مقاله ارزشمند به 8 تکنیک کاهش رتبه الکسا وب سایت پرداختیم که اگر با دقت این مقاله را مطالعه کرده باشید اطلاعات ارزشمندی کسب کردید و با به کار گرفتن این موارد مطمئن هستم که نتیجه مطلوبی از وب سایت خود خواهید گرفت زیرا دقیقاً مواردی بود که سالهاست ما اجرا می‌کنیم و کسبوکارهای زیادی را به نتیجه رساندیم، همچنین باعث خوشحالی ماست که نظر ارزشمند خودتان را درباره این آموزش با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید…

آرزو می‌کنم وب سایت شما به رتبه دو رقمی برسد… موفق باشید.

دوره ادمینی اینستاگرام
,
نوشتهٔ پیشین
تولید محتوای الکترونیکی آموزشی ویژه مدرسین مدارس
نوشتهٔ بعدی
6 دلیل برای شرکت در دوره وبمستران مبتکر

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک
اطلاع از:
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
فهرست
0
درباره این مطلب نظری دارید؟x