همه چیز درباره ریپورت و محدودیت های اینستاگرام - آکادمی انار

همه چیز درباره بلاک یا ریپورت شدن در اینستاگرام

مشکلات رایج در اینستاگرام

با سلام خدمت همراهان ارزشمند آکادمی انار، با یک مقاله آموزشی بسیار مهم در زمینه مشکلات رایج در اینستاگرام و مسائلی مانند ریپورت شدن پیج ها در اینستاگرام در خدمت شما هستیم، شاید شما نیز با مشکل بلاک شدن و یا اکشن بلاک و یا ریپورت پیج درگیر باشید و سوالات و ابهامات زیادی برای شما بوجود آمده باشد، این مقاله را در آکادمی انار منتشر کردیم تا تفاوت واقعیت با شایعات این بحث را به خوبی درک کنید. پس همراه ما باشید…

 

چگونه یک پیج ریپورت یا بلاک میشود؟

شاید برای شما سوال شده باشه وقتی یه مشکلی توی یه پیج اینستاگرام رخ میده اصلا چه اتفاقی افتاده و چطوری این مشکل اعمال میشود؟ یا چگونه یک پیج ریپورت یا بلاک میشود؟

قضیه از این قراره که کلا در اینستاگرام به دو صورت یک پیج ریپورت یا به اصطلاح بلاک یا اکشن بلاک میشود…

اینستاگرام امیرحسین فخاری - آموزش اینستاگرام - آموزش بلاگری - آموزش کسب و کار

1- وقتی توسط کاربران گزارش میشود و توسط اینستاگرام بررسی میشود و یا بدون بررسی اقدام میشود.

2- از طرف خود اینستاگرام شناسایی شدید و بدلیل نقض یکی از قوانین با محدودیت مواجه شدید.

 

1- گزارش توسط کاربران اینستاگرام

در روش اول همانطور که میدانید کاربران میتوانند محتواها و پیج های که داراین نقض قوانین هستند را گزارش کنند و اینستاگرام موظف است به گزارش کاربران رسیدگی کند، حال برای مثال خواننده ای با یک پست به حقوق زنان بی احترامی کرده و با سیل عظیمی ریپورت (گزارش) مواجه میشود، خب طبیعی است که اینستاگرام خیلی سریع آن پست را پاک کند و یا حتی در مواردی دیده شده که کلا پیج آن شخص را مسدود کند و برای همیشه از دسترس خارج شود.

لازم است بدانید که گزارش دادن یا ریپورت کردن یک پیج دلایل خاصی دارد و شما هنگام ریپورت باید دلیل را انتخاب کنید، در برخی از موارد اینستاگرام حتی بدون بررسی آن پیج را مسدود یا محدود میکند و در بعضی موارد بررسی میکند و بعد اقدام میکند و حتی ممکن است هیچ اتفاقی برای آن پیج رخ ندهد!

حتی به تازگی گروه های شکل داده شده که عده ای از کاربران با ریپورت دسته جمعی بعضی از پیج ها را به کل دچار مشکل میکنند و این گونه قصد دارند که از ادامه فعالیت اون پیج با روش های نادرست و غیراخلاقی اقدام کنند. که متاسفانه این مشکل در اینستاگرام وجود دارد و این شبکه اجتماعی باید فکری به حال این مورد بکند.

 

2- شناسایی توسط ربات های اینستاگرام

اینستاگرام با بروز رسانی و اپدیت الگوریتم های خود، سختگیری های بیشتری را اعمال کرده و برای شناسایی پیج های اسپم و متخلف، ربات هایی را برنامه ریزی کرده که به صورت اتوماتیک پیج ها و پست های اسپم را شناسایی کند و با توجه به رفتار مربوط نسبت به نوع تخلف با آنها اعمال شود.

با این وجود طبیعی است که در ابتدای کار مشکلات زیادی در این الگوریتم ها باشد، مشاهده شده پیج هایی که بی دلیل بسته شدن و یا پست های که بی دلیل پاک شده اند و هنوز ضریب خطا بسیار بالاست. حتی برای خود ما در اینستاگرام آکادمی انار و اینستاگرام آقای فخاری مدیر وب سایت آکادمی انار نیز همچین اتفاقاتی رخ داده است.

با وجود اینکه اینستاگرام همواره در تلاش است که این الگوریتم ها یا ربات ها را بروز کند و از مشکلات آنها کم کند اما به هر حال مشکلات با این حال پابرجا هستند و گویا این سردرگمی ها حالا حالا ها ادامه دارد تا یک تغییر اساسی یا یک دگرگونی در این شبکه رخ دهد.

اما در بسیاری موارد پس از شناسایی ربات ها پیج های متخلف با محدودیت همراه میشوند و گاهی اوقات این محدودیت ها بسیار بی رحمانه و سخت میشود.

محدودیت های اینستاگرام برای پیج های متخلف چیست؟

اما اینستاگرام چه محدودیت های را برای متخلفین در نظر گرفته است؟ شاید برای شما هم رخ داده باشد در ادامه به این موارد میپردازیم…

 • محدودیت در فالو و انفالو
 • محدودیت در ارسال دایرکت
 • محدودیت در ارسال پست
 • محدودیت در هشتگ ها
 • محدودیت در کامنت ها
 • و دیزیبل یا غیرفعال شدن پیج
 • حذف پست
 • حذف استوری

5 محدودیت اول که کاملاً مشخص است و اغلب به همان رفتار برمیگردد، مثلا کسی که در فالو و انفالو کردن دیگران از حد استاندارد اینستاگرام پیشروی کند دچار محدودیت فالو و انفالو میشود. شاید در اولین تخلف یک ساعت محدود شود و در صورت تکرار این محدودیت ها میتواند حتی تا یک هفته ادامه داشته باشد و حتی بیشتر …

مورد 6 که با رنگ قرمز مشخص شده، یعنی زمانی که اینستاگرام کلا تصمیم میگیرد که یک پیج را غیرفعال کند و کاربر از اکانت خود بیرون میافتد و از ورود مجدد آن ممانعت به عمل میاد که در این موقع باید با اینستاگرام از طریق راه های ارتباطی و فرم های تماس، ارتباط برقرار کنید و دلایل محکمی برای اینستاگرام بیاورید مبنی بر اینکه اشتباهی رخ داده و یا حذف اکانت شما بی دلیل بوده است.

دو مورد آخر یعنی حذف پست و یا استوری شما هم که گاهاً به این دلیل رخ میده که ربات های اینستاگرام تشخیص میدن محتوای شما قوانینی را زیر پا گذاشته محکوم به حذف است و حتی اعلام میشه که در صورت تکرار تخلف امکان داره پیج شما برای همیشه حذف بشه و اصلاً هم شوخی نداره…

دلیل دوم حذف استوری یا پست شما، گزارش یا ریپورت شدن توسط کاربران است که از این طریق هم امکان حذف پست و استوری شما وجود داره.

 

راهکار برای خارج شدن از محدودیت ها و ریپورت های اینستاگرام چیست؟

دوستان امیدوارم تا اینجا دقیق مطالعه کرده باشید و اطلاعات کاملی از این قضیه بدست آورده باشید، اما سوال کاربران، راهکار خارج شدن از محدودیت ها و ریپورت های اینستاگرام چیست؟ چگونه از اکشن بلاک خارج شویم؟

راه حل اصلی صبر و حوصله است، اینکه دلیل اصلی محدودیت اعمال شده را بدانید و آن کار را تکرار نکنید. مثلاً اگر اکشن بلاک فالو انفالو شدید تا چند روز به هیچ عنوان هیچکس را فالو یا انفالو نکنید و صبر کنید تا محدودیت به اتمام برسه و بعد از آن سعی کنید تعداد افرادی زیادی را در یک ساعت و یک روز فالو یا انفالو نکنید که دوباره این مشکل تکرار نشه چون با هربار تکرار مدت محدودیت بیشتر و بیشتر میشه…

اما چند نکته اساسی که باید در این زمینه بدانید…

 • در هر دقیقه بیش از 6 یا 7 نفر فالو نکنید. انفالو هم همینطور
 • در طول روز بیش از حد معقول فالو یا انفالو نکنید.
 • در طول روز کامنت و لایک نامعقول و ربات گونه نذارید.
 • از ربات استفاده نکنید و یا اگر استفاده میکنید بدرستی استفاده کنید که مشکل ساز نشود.
 • تعداد زیادی دایرکت در روز و هر دقیقه ارسال نکنید.
 • فعالیت اسپم را برای همیشه کنار بگذارید.
 • از استفاده هشتگ های ممنوعه و هشتگ های پرخطر جلوگیری کنید. (مثل #خرید_فالوور #خرید_فالو #خرید_لایک و…)
 • قوانین اینستاگرام را بخوانید و رعایت کنید.
 • محتوای ضد قومیتی یا نژاد پرستی و یا ضد ادیان و مذاهب مختلف منتشر نکنید.
 • حقوق زنان در حال حاضر در جهان بسیار مطرح است و یکی از خط قرمزهای اینستاگرام اهانت و توهین به حقوق زنان است.
 • از هشتگ بیش از حد استفاده نکنید. (وگرنه در صورت محدودیت دیگه پست شما توی هشتگ ها نمیره)

 

اما چند تا راهکار که گاهی اوقات مفید بوده…

 • تغییر بیو و عکس پروفایل گاهی اوقات تاثیرگذار بوده
 • حذف لینک در بیو در بسیاری از مواقع مشکلات را حل کرده
 • بعضی لینک ها خصوصا لینک های کوتاه شده در اینستاگرام حذف میشن پس استفاده نکنید و در بیو هم نذارید
 • متن بیو رو تغییر بدید و از اول بنویسید
 • صبر کنید و فعالیت های زیاد نکنید
 • کاملاً طبیعی برخورد کنید مهمترین کار اینه که شما مثل یک انسان نسبت به محتواها برخورد داشته باشید نه مثل یک ربات
 • و…

 

کامنت انگلیسی برام بذارن پیجم درست میشه؟

یکی از شابعاتی که در اینستاگرام وجود داره اینه که اگه برات کامنت انگلیسی بذارن پیجت درست میشه، اما بی اساس ترین شایعه ای بود که در اینستاگرام منتشر شد و هنوز هم ادامه داره و برخی از افراد فکر میکنن که کامنت انگلیسی میتونه مشکل پیج شما را برطرف کنه…

مهمترین چیز در رفع مشکل اینه که محدودیتی که زیر پا گذاشتین رو دیگه تکرار نکنید و صبر کنید تا محدودیت شما به اتمام برسه و مشکلتون برطرف بشه! همین!

 

امیداوریم که این مقاله به سوالات شما درباره محدودیت های اینستاگرام پاسخ داده باشد، نظر خود را درباره این مقاله آموزشی در بخش نظرات بیان کنید.

با تشکر – تیم تولید محتوای انار

دوره ادمینی اینستاگرام
, , ,
نوشتهٔ پیشین
ابزار گوگل ترندز فینال عصر جدید را پیش بینی کرد
نوشتهٔ بعدی
قالب وردپرس

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک
اطلاع از:
guest

20 نظرات
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
فهرست
20
0
درباره این مطلب نظری دارید؟x