چگونه چراغ های افزونه Yoast Seo را سبز کنیم؟ آکادمی انار

چگونه چراغ های افزونه Yoast Seo را سبز کنیم؟

آموزش سئو وردپرس با افزونه Yoast Seo

سلام خدمت همراهان عزیز وب سایت انار، در آموزش های مختلفی که در انار داشتیم نکات مختلفی را در مورد سئو بیان کردیم، همچنین با افزونه Yoast Seo آشنا شدیم و بخش های مختلف این افزونه بسیار کلیدی در سئو وردپرس را به شما آموختیم. چگونه چراغ های افزونه Yoast Seo را سبز کنیم؟ اما اکنون قصد داریم به شما راز سبز کردن چراغ های افزونه Yoast Seo  را بیاموزیم، پیشنهاد میکنم حتماً مو به مو با این مقاله همراه باشید تا نکات بسیاری در سئو یاد بگیرید و سایت های شما همواره در صدر نتایج گوگل بدرخشند.

 

سبز کردن چراغ های سئو در افزونه yoast seo

ابتدا به تصویر زیر نگاهی بیندازید…

سبز کردن چراغ های افزونه yoast seo - آکادمی انار

همه ما دوست داریم مطالبی که با زحمت آنها را در وردپرس می‌نویسیم توسط افزونه قدرتمند Yoast SEO دو چراغ سبز (خوانایی و سئو) را دریافت کند. حتی زمانی که یکی از این دو به رنگ نارنجی یا خدای نکرده قرمز باشد احساس خوبی نداریم و حس می‌کنیم که ما کارمون رو به خوبی انجام ندادیم.

اما نگران نباشید در این آموزش سعی داریم نکات مهم در این افزونه را به شما آموزش بدیم تا این موارد ساده را رعایت کنید و نمره خوبی از این افزونه دریافت کنید.

 

افزونه Yoast Seo چه کاری را توصیه می‌کند؟

این افزونه محتوای شما را بررسی می‌کند و مواردی که روی سئو تاثیر مثبت دارد را در متن شما ارزیابی می‌کند و طبق الگوریتمی که دارد به نوشته شما نمره می‌دهد.

در ابتدا که وارد بخش افزودن یک نوشته تازه در وردپرس می‌شوید بخش مربوط به افزونه Yoast Seo موارد زیر را نمایش می‌دهد.

سبز کردن چراغ سئو وردپرس

مشکل اول : هنوز کلمات کلیدی برای این محتوا وارد نکرده اید. (خب کاملاً طبیعی است چون هنوز شروع نکردید.)

مشکل دوم : متای توضیحات مشخص نشده. (همان بخش توضیحات یا Descriptions) البته تو اپدیت های جدید گوگل این مورد خیلی تاثیر گذار نیست و گوگل خودش زحمت انتخاب متای توضیحات رو میکشه اما بهتره که پر کنید.

مشکل سوم: نوشته ای از نظر سئو استاندارد است که کمتر از 300 کلمه نباشه، پس بجای محتواهای کوتاه و متوالی، یک محتوای کامل و پربار تولید کنید.

بهبود : عنوان سئو رو مناسب انتخاب کنید این مشکل برطرف میشه.

 

محتوای خود را بنویسید

شروع کنید، محتوای خود را طبق اصول سئو شروع به نوشتن کنید و موارد زیر را هم که حتما می‌دانید قبل از نوشتن باید بهش فکر کنید.

محتوای شما قراره در چه جستجویی نمایش داده شود؟

کلمات کلیدی مرتبط با محتوای شما چیست؟

برای چه کلماتی قرار است این نوشته بهینه شود؟

انتخاب بهترین عنوان برای نوشته که حاوی مهمترین کلمه کلیدی شما باشد.

یک عنوان جذاب انتخاب کنید که نسبت به رقبا جذاب تر باشد.

بین نوشته خود به کدام از محتواهای سایت خود می توانید لینک دهید؟

و…

این موارد را رعایت کنید و شروع نوشتن کنید، توجه داشته باشید برای دریافت چراغ سبز مدام حین نوشتن به آنها توجه نکنید، بنابراین ابتدا کار نوشتن را تکمیل کنید بعد از آن میریم سراغ اینکه چگونه چراغ ها رو سبز کنیم.

اکنون بعد از تکمیل نوشته خود به سراغ تنظیمات افزونه سئو وردپرس می رویم.

تنظیمات افزونه یواست سئو وردپرس - آکادمی انار

دو بخش اصلی برای افزونه سئو Yoast Seo وجود دارد.

1- خوانایی : مواردی که به نگارش، مرتب سازی پاراگراف ها، مرتبط است. برخی افراد خوانایی در افزونه Yoast را ارزشمند نمی‌دانند و معتقدند رنگ نارنجی برای این مورد کفایت می‌کند.

2- سئو : این بخش مربوط به تکنیک های سئو داخلی و یا به اصطلاح on page می‌باشد. شامل عنوان متن، کلمات کلیدی کانونی، متا توضیحات و…

روی هر کدام از این بخش ها کلیک کنید تنظیمات و راهنماهای لازم به آن برای شما نمایان می شود.

 

راهنمای کلی:

دوستان عزیز چند مورد را قبل از ادامه آموزش لازم می‌دانم که اینجا ذکر کنم.

1- افزونه Yoast Seo کاملا فارسی است و خود افزونه در بخش تحلیل و بررسی با زبان شیرین فارسی تمامی مشکلات نوشته شما را بصورت شگفت انگیزی نوشته است. پس بخوانید و موردی که رعایت نشده را اصلاح کنید. همچنین مواردی که باید بهبود پیدا کنن یعنی مواردی که به بهبود نیاز دارن.

2- افراد مبتدی فقط تمام توجهشون به افزونه Yoast SEO برمیگرده و اصلا کلاً یادشون میره که دارن برای انسان تولید محتوا میکنن و این افزونه هرچقدر هم که عالی باشه بازم یه ربات محسوب میشه و شاید دارای نقص هایی هم باشه.

3- من مقالاتی را در وردپرس نوشتم که هر دو چراغ نارنجی بودند اما در صدر نتایج گوگل قرار گرفتند، چرا چون بعد از مدتی خودتون صلاح کار رو بهتر از این افزونه می‌توانید متوجه بشین.

4- خلاصه این افزونه معیار خیلی خوبیه اما بدونید که همه چیز نیست. اصول رو رعایت کنید کلمات کلیدی و محتوای که ارزشمند باشه برای کاربر راز موفقیت است.

 

نکاتی که در افزونه Yoast SEO با آن مواجه می شوید.

در طول کار با این افزونه با مشکلات زیر مواجه می شوید که در ادامه آن ها را بیان می‌کنم، نگران نباشید اصلا هم پیچیده نیست چندبار که رعایت کنید کاملا اتوماتیک میشین خودتون، پس با دقت همراه باشید اگر هم لازم بود بد نیست که نکته برداری کنید.

1- هیچ کلیدواژه‌ی کانونی برای این برگه تعیین نشده است.

این مورد توصیه می‌کند که یک کلمه کلیدی را به عنوان (کلمه کلیدی تاکیدی شما) برای محتوای خود انتخاب کنید تا موتورهای جستجو محتوای شما را بهتر ارزیابی کنند.

بخش کلید واژه کانونی مدنظر ماست.

 

2- کلید واژه‌ی تمرکزی در اولین پاراگراف نوشته، ظاهر نمی‌شود.

همانطور که از عنوان مشکل مشخص است، منظور اینه کلیدواژه‌ی کانونی شما در پارگراف اول نوشته استفاده نشده، پس سعی کنید جوری جمله بندی کنید که کلمه کلیدی تاکیدی را در پارگراف اول به کار ببرید.

 

3- متن شامل 0 کلمه می‌باشد.

استانداری که افزونه Yoast Seo برای هر نوشته در نظر گرفته تعداد 300 کلمه برای هر نوشته می باشد. من به شما پیشنهاد میکنم که یک نوشته مناسب بین 700 تا 1500 کلمه داره، پس اولین اصل نوشتن مقاله صبر و حوصله است. اما این مشکل زمانی که 300 کلمه را در مقاله داشته باشید برطرف میشه.

 

4- هیچ تصاویری در این صفحه نیست.

یک نوشته خوب حتماً حداقل یک تصویر را داره، پس سعی کنید وقتی 600 کلمه نوشته دارید حداقل 2 عدد عکس مناسب هم استفاده کنید.

 

5- تصاویر موجود خاصیت alt را دارا نیستند.

وقتی یک تصویر را به نوشته خود اضافه می‌کنید چند مورد را رعایت کنید. نام مناسب داشته باشد، بعد از آپلود هم بخش “متن جایگزین” و “توضیح” را پر نمائید. یادتان باشد خاصیت alt کمک میکنه تا تصاویر شما نیز در موتورهای جستجو حضور داشته باشد. همچنین پیشنهاد میشه که کلید واژه کانونی را حتما در یکی از تصاویر بعنوان متن جایگزین و توضیح قرار دهید.

 

6- لینکی در این برگه ظاهر نمی شود.درنظر بگیرید چند عنوان مناسب اضافه کنید.

بهتره که حتماً حداقل یک لینک به سایر صفحات سایت بدهید. بلاخره شما دارید محتوا ایجاد می‌کنید که کاربر به سایت شما بیاد و تمایل دارید که مدت زمانی در سایت شما باشه، پس لینک بین مطالب بسیار تاثیر گذار است.

 

7- کلید واژه کانونی در عنوان سئو دیده نمی شود.

بهتره که کلمه کلیدی تعیین شده (کانونی) برای محتوا در ابتدای عنوان سئو و توضیحات متا درج شود.

 

8- عنوان سئو خیلی کوتاه است.

عنوان سئو را خیلی کوتاه انتخاب نکنید، یکی مهمترین عوامل در دیده شدن پست شما، همان عنوان نوشته شماست، پس دقت کنید که مناسب باشد.

 

9- متای توضیحات مشخص نشده است.

با وجود اینکه در الگوریتم های جدید گوگل این مورد خیلی حائذ اهمیت نیست چرا که توسط خود گوگل انتخاب می‌شود، اما بد نیست متای توضیحات را انتخاب کنید. متن مرتبط که دارای کلیدواژه کانونی باشد، جذاب هم باشد.

 

10- تراکم کلیدواژه کانونی 0 است، که خیلی کم است، کلیدواژه کانونی 0 بار پیدا شد.

تعداد دفعاتی که کلیدواژه کانونی را در بین نوشته خود تکرار می‌کنید توسط موتورهای جستجو از اهمیت برخوردار است. اما زیاده روی هم در این مورد اصلاً پیشنهاد نمیشه چون در الگوریتم های جدید گوگل سایت های که خیلی کلیدواژه کانونی را تکرار کنند مشکوک هستند و توسط گوگل ممکن است امتیاز منفی بگیرند.

بهتر است که چندبار کلیدواژه کانونی را در بین متن جاهای مختلف تکرار کنید، طبیعی بودن بهترین پیشنهاد ماست اما با توجه به تعداد کلمات متن می تواند بین 1 تا 7 بار تکرار شود.

 

11- کلید واژه تمرکزی در URL این صفحه ظاهر نمی شود.

اگر تمایل دارید که آدرس نوشته خود را به زبان فارسی وارد کنید، می توانید از کلید واژه کانونی در آدرس URL (نامک) استفاده کنید، در غیر اینصورت اگر زبان انگلیسی برای نامک انتخاب می کنید این مورد را نادیده بگیرید.

 

اما این 11 مورد برای سبز کردن بخش سئو در افزونه yoast seo اما بریم سراغ سبز کردن بخش خوانایی.

سبز کردن چراغ سئو خوانایی

سبز کردن چراغ سئو خوانایی کار سختی نیست و البته که این مورد توسط برخی از کارشناسان رد می شود چرا که این موارد گاهاً سلیقه ایست.

سه مورد اصلی برای سبز کردن چراغ سئو خوانایی مدنظر است:

1- حدالامکان از پارگراف های طولانی استفاده نشود و به قولی زود به زود برید خط بعدی.

2- برای هر پارگراف یک عنوان و زیر عنوان مناسب انتخاب کنید.

3- جملات حداکثر حاوی 20 کلمه باشند. کوتاه بودن جمله در سئو خوانایی بسیار حائذ اهمیت است.

 

جمع بندی:

خوشحالم که با یک مقاله دیگر در آکادمی انار همراه ما بودید، در این مقاله به مواردی پرداختیم که برای سبز کردن چراغ سئو افزونه yoast بسیار تاثیرگذار است و گاهی اوقات کاربران متوجه منظور جملات این افزونه نمی شوند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که یک آموزش جامع برای این موضوع جمع آوری کنیم.

نکته مهمی که باید توجه کنید این است که شما برای کاربران تولید محتوا می کنید پس جلب رضایت آنان مهمتر از هرچیزی است و من پیشنهاد میکنم که مصنوعی نباشید، کاملاً طبیعی عمل کنید و برای دریافت تمامی چراغ های سبز افزونه yoast seo محتوای خود را بهم نریزید و آن را زیر و رو نکنید.

بهترین روش سئو اینه که کاربران از محتوای شما رضایت داشته باشند و زمان بیشتری در وب سایت شما بگذرانند.

اما اگر همچنان سوالی برای شما باقی ماند، می‌توانید زیر همین مطلب در بخش نظرات بنویسید تا ما به شما پاسخ دهیم.

موفق باشید…

دوره ادمینی اینستاگرام
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
انتقال محصولات ووکامرس به سایت جدید
نوشتهٔ بعدی
رفع مشکل غیرفعال شدن حساب کاربری اینستاگرام

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک
اطلاع از:
guest

8 نظرات
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
فهرست
8
0
درباره این مطلب نظری دارید؟x