آموزش گرافیک پیج اینستاگرام

زیبا سازی و گرافیک پیج اینستاگرام

آموزش چیدمان و ظاهر پیج اینستاگرام

سلام خدمت همراهان ارزشمند آکادمی انار، با مقاله زیبا سازی و گرافیک پیج اینستاگرام در خدمت شما هستیم و قصد داریم که در این مقاله آموزش چیدمان و ظاهر پیج اینستاگرام یا همان Layout Page را به شما معرفی کنیم، ایده ها و طرح های مختلفی هست که می‌توانید در اینستاگرام اجرا کنید ما هم توی این مقاله به معرفی همین ایده ها می‌پردازیم مطمئنم کلی اطلاعات جدید درباره اینستاگرام و ظاهر پیج می‌گیرید پس تا انتها همراه ما باشید…

 

لی اوت پیج یا Layout Page چیست؟

لی اوت Layout به معنی چیدمان می‌باشد و زمانی که با کلمه لِیوت پیج اینستاگرام روبرو می‌شوید منظور چیدمان پست های شما در پروفایل است، یعنی این چیدمان چطور اتفاق افتاده؟ چه هارمونی دارد؟ از چه رنگ سازمانی استفاده شده؟ چه ارتباطی به یکدیگر دارد؟ و کلی نکته که سعی می‌کنیم تو این مقاله به آنها بپردازیم، پس تا اینجا متوجه شدیم که لیوت یا چیدمان پیج اینستاگرام چیست؟

 

لیوت یا چیدمان و ظاهر پیج چه تاثیری روی مخاطب ما دارد؟

حالا حتماً برای شما سوال پیش می‌آید که لیوت یا چیدمان و ظاهر پیج چه تاثیری رو مخاطب ما دارد؟ حقیقت این است که ظاهر و گرافیک پیج اینستاگرام شما در جذب مخاطب جدید و حفظ مخاطبان فعلی اثر زیادی دارد، شما خودتان جذب یک پیج زیبا می‌شوید یا یک پیج شلوغ و نامنظم؟ قطعاً انتخاب شما پیجی است که نظم خاصی در طراحی و رساندن محتوا به شما دارد. به طور کلی می‌توان ظاهر پیج شما را نکته بسیار مهمی در پیشرفت صفحه دانست در ادامه مزایای لیوت حرفه ای پیج را مرور می‌کنیم.

  • باعث جذب مخاطبان جدید می شود.
  • باعث حفظ مخاطبان فعلی می شود.
  • ظاهر زیبا نرخ تبدیل پروفایل را بهبود می‌بخشد.
  • باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر در پیج شما می‌شود. 
  • ماندگاری در ذهن مخاطب
  • افزایش تعامل مخاطب با شما
  • سرگرم کننده
  • رساندن هر چه بهتر پیام کسب و کار شما بوسیله گرافیکی زیبا
  • باعث نظم بیشتر و سازماندهی پست ها می شود
  • و…

نمونه لی اوت اینستاگرام

انواع چیدمان و ظاهر پیج مخصوص پروفایل اینستاگرام

اما در ادامه بریم که انواع مختلف چیدمان و ظاهر پیج آشنا بشیم که این مدل های مختلف میتونه نظم و ترتیب خاصی به پروفایل پیج اینستاگرام شما بده و با توجه به نیاز و موضوع پیجتون میتونید از مدل ها استفاده کنید در انتها هم روش های طراحی این لیوت ها رو به شما آموزش می‌دهیم.

 

1- خط وسط : Middle line

استایل پروفایل اینستاگرام - لی اوت پیج اینستاگرام

استایل اول، خط وسط یا همان Middle line هست که برای پیج های مخلتف در هر موضوعی می‌تواند مناسب باشد، این استایل توجه بیشتری را به یکی از ستون های پیج جلب می‌کند و در واقع ستونی که بین دو ستون مشابه فاصله ایجاد کرده، در این روش اگر پیج شما فروشگاهی است می‌توانید در پست شماره یک و سه محصول خود را معرفی کنید و پست شماره دو یک آموزش درباره محصول باشد یا راهنمای استفاده از آن یا هرچیزی که ربط داشته باشد. این روش هم بسیار رایج و محبوب است که هر سه پست ظاهر تکرار می‌شود که در تصویر بالا هم راهنما استفاده از آن کامل واضح و مشخص است.

 

2- مدل شطرنجی : Chess Style

استایل پروفایل اینستاگرام - لی اوت پیج اینستاگرام

مدل شطرنجی یا Chess Style که به یکی در میون هم معروف است، روش بسیار رایجی به حساب می‌آید که حتماً در بسیاری از پیج های ایرانی و خارجی مشاهده کردید خوبی این روش اینه که بسیار راحته و یکی در میون پست میذارید و بعد مدت کوتاهی پروفایل شما چهره زیبایی میگیره که البته پیج خود من هم در اینستاگرام از همین استایل الهام گرفته یه سر به پیج من هم بزنید Amir_fki که آموزش های بیشتری درباره اینستاگرام ببینید.

مدل شطرنجی برای هر پیجی می تواند مناسب باشد و تفاوت آن چنانی ندارد.

 

3- مدل سه به سه (سطری)

استایل پروفایل اینستاگرام - لی اوت پیج اینستاگرام

در مدل سه به سه یا همان سطری شما ظاهر هر سه پست را یکسان در نظر میگیرید و بعد در سه پست بعدی آن ظاهر مکمل آن را استفاده می کنید و مجدد به مرحله اول باز می‌گردید، این استایل در پیج های فروشگاهی بسیار کاربرد دارد که سه محصول مشابه یا یک محصول را در سه حالت مختلف معرفی می‌کنند و سپس به محصول بعدی می‌روند، همچنین پیج های آموزشی می‌تواند آموزش های دنباله دار تولید کنند و هر سه پست درباره یه موضوع خاص بپردازند.

 

4- مدل ستونی: column

استایل پروفایل اینستاگرام - لی اوت پیج اینستاگرام - مدل سطری

مدل چهارم یعنی استایل ستونی که هر ستون یک ظاهر اختصاصی دارد و هر بدی این حالت اینه که هر سه پست ظاهر پروفایل شما کامل می شود، خوبی این استایل هم اینه که کاملاً پیج شما متنوع و متفاوت است و مخاطب میتونه با اسکرول بین پست های شما سریع جابجا بشه و پست مورد نظر خودش رو ببینه، البته میشه هر 18 پست یک پست سه تایی هم برید که این حالت تکراری و خسته کننده هم نشه.

 

5- مدل آسانسوری: Elevator style

استایل پروفایل اینستاگرام - لی اوت پیج اینستاگرام

مدل پنجم یعنی استایل آسانسوری Elevator style هم که بیشتر جنبه ظاهری داره و یکم کار پیج شما رو سخت میکنه اما ظاهر مناسبی میتونه به پیج شما بده، هر 6 پست ظاهر شما تکمیل میشه و مناسب پیج هایی که تعداد پست ها در چند روز زیاده و بعد یک وقفه میفته، این استایل هم نمونه خوبی هست که البته با توجه به موضوع پیج شما میتونید از آن استفاده کنید.

مدل خودت رو بساز !

اما حالا با چیزایی که دیدی ذهنت بهتر کار میکنه برای این که مدل خودت رو بسازی، هیچ اجباری نیست حتماً از همین مدل های رایج استفاده کنی، میتونی مدل خودت رو داشته باشی یا مدل های بالا رو باهم ترکیب کنی که پروفایل شما تکراری و خسته کننده هم نباشه، البته دقت کنید که این لی اوت ها میتونن شما رو محدود کنن پس حتماً قبل از استفاده تقویم محتوایی خودتون رو مشخص کنید و یه تعداد پست رو آماده کنید و در فتوشاپ طرح اولیه پیج خودتون رو بزنید که ببینید آینده شما دقیقاً چه شکلی می‌شود و همین ابتدای کار نقص کار خودتونو متوجه بشین، پس عجله نکنید.

 

ساخت پست های اسلایدی

اما بسیاری از شما علاقه دارید که پست های اسلایدی بسازید، بهترین نرم افزار برای اینکار فتوشاپ است، که ما آموزش کامل ساخت پست های اسلایدی حرفه ای رو در دوره آموزش فتوشاپ دادیم و شما میتونید در دوره فتوشاپ ما شرکت کنید تا کامل یاد بگیرید که تصاویر خلاقانه برای پیج اینستاگرام خودتون طراحی کنید و یکبار برای همیشه تکنیک ها و ترفندهای ساخت پست های اسلایدی را یاد بگیرید.

 

طراحی لی اوت پیج اینستاگرام

قبل از اینکه لی اوت خاصی رو برای پیج اینستاگرامت در نظر بگیری باید یکبار آن را در فتوشاپ طراحی کنید تا دقیقاً بدونید که لی اوت مدنظر شما دقیقاً روی محتواهای شما به چه صورت می شود و آیا برای شما مناسب است؟ برای طراحی لی اوت بهترین نرم افزار باز فتوشاپ است که لازم است شما این نرم افزار عالی و کاربردی را یکبار برای همیشه آموزش ببینید چون هر بخشی از گرافیک پیج اینستاگرام شما بلاخره به این نرم افزار ربط پیدا میکنه و هیچ نرم افزار موبایلی جایگزین فتوشاپ نخواهد شد، بسیاری از دوستان می پرسند که فتوشاپ روی موبایل چطوره؟ باید بگم که زمین تا آسمون فرق داره و بسیار محدود تر است، اگر لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی دارید حتما کار با فتوشاپ را یاد بگیرید که دقیقاً آموزش های که در اینستاگرام به آنها نیاز خواهید داشت را ما در دوره جامع آموزش فتوشاپ آموزش دادیم که میتونید از این دوره عالی استفاده کنید.

 

در نهایت امیدوارم که این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشه، سعی کردیم ظاهرهای مختلف برای لی اوت اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم، برای این مقاله روزها زمان و تحقیق کردیم و حاصل تجربه سالیان ماست، لطفاً از کپی محتوا بپرهیزید و اگر از این مقاله استفاده می‌کنید حتما نام و لینک منبع را ذکر کنید.

جمع آوری شده در آکادمی انار

امیرحسین فخاری

دوره ادمینی اینستاگرام
نوشتهٔ پیشین
15 روش درآمدزایی از اینترنت
نوشتهٔ بعدی
قیمت طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

4.5 2 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک
اطلاع از:
guest

2 نظرات
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
فهرست
2
0
درباره این مطلب نظری دارید؟x