افزودن ادمین به اینستاگرام

چگونه به اینستاگرام ادمین اضافه کنیم؟

آموزش اضافه کردن ادمین به اینستاگرام

همراهان ارزشمند آکادمی انار سلام، در این مقاله کاربردی قرار در مورد اضافه کردن ادمین به پیج اینستاگرام صحبت کنیم و نکات ارزشمندی که حاصل چندین سال کار حرفه ای در این فضا هست رو با شما به اشتراک بگذاریم.

البته در مقاله دیگری با عنوان چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ به اینکه چطور میتوانیم به عنوان یک ادمین حرفه ای در اینستاگرام فعالیت کنیم صحبت کردیم و گفتیم برای ادمین شدن در اینستاگرام چه مهارت هایی لازم است اما در این مقاله قرار آموزش اضافه کردن ادمین یا دسترسی دادن به ادمین رو توضیح دهیم.

 

توجه: در این مقاله تمام نکات و جنبه های دسترسی دادن به ادمین پیج در اینستاگرام صحبت می‌کنیم، تمامی اطلاعات حاصل تجربه 8 ساله ما در زمینه اینستاگرام است، لطفاً با دقت مطالعه کنید و از کپی کردن مطالب بدون ذکر منبع خودداری کنید.

دسترسی دادن به ادمین اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تجاری محسوب می‌شود چرا که مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار دارد، در کنار افراد زیادی که یک حساب شخصی در اینستاگرام دارند افرادی هستند که یک حساب تجاری را ایجاد کرده اند و این حساب تجاری فعالیت های زیادی دارد که شاید در بسیاری از مواقع از عهده یک نفر بر نیاد پس لازم است که یک یا چند ادمین برای پیج اینستاگرام داشته باشیم، ما می دانیم که چه ترس ها یا خطراتی در این مواقع ممکن است پیج شما را تهدید کند، پس اول آن ها را شناسایی می کنیم و بعد راهکارهای موجود را معرفی می‌کنیم.

خطرات دسترسی دادن به ادمین اینستاگرام

خطرات دسترسی دادن پیج به دیگران

اما چه خطراتی با دسترسی دادن پیج به دیگران شما را تهدید می‌کند؟ به برخی از این موارد می پردازیم.

 • انتشار پست یا محتوای غیر منتظره ای در پیج کاری شما
 • تغییر رمز عبور پیج و بیرون افتادن شما از پیج خودتون
 • حذف دائمی حساب شما و از بین بردن اطلاعات
 • حذف پست های قدیمی شما
 • دچار شدن به محدودیت های اینستاگرامی مثل: اکشن بلاک، شادوبن یا…
 • و…

به طور کلی چند مدل خطر ممکن رخ بده، تهدیدهای اخلاقی که شخص رفتاری غیرحرفه ای انجام بده و بابت مشکلی که با شما داشته پیجتون رو دچار مشکل و دردسر کنه، این نوع رفتار توسط آدمای آماتور و تازه کار ممکن رخ بده و شخصی که به صورت حرفه ای این شغل رو دنبال میکنه هیچ موقع سابقه و رزومه کاری خودش رو خراب نمیکنه، پس پیشنهاد میشه شخصی که برای اینکار تعیین می‌کنید، در درجه اول پایبند به اصول حرفه ای کار باشه و اخلاقیات رو رعایت کنه و از طرفی بهتره در مصاحبه اولیه شخصی را تعیین کنید که اعتماد کامل به آن داشته باشید، البته در استخدام افراد ضمانت یا سفته گرفته می شود اما مهمترین تعهدی که یک شخص به شما می تواند داشته باشد تعهد انسانی و اخلاقی است.

استفاده دو نفر همزمان از یک اکانت اینستاگرام

خطر دیگه ای که ممکن رخ بده، مشکلاتی است که توسط اینستاگرام اعمال می شود، در این مواقع ادمین پیج شما تقصیری ندارد، اون به تعهدات اخلاقی و حرفه ای پایبند بوده اما به دلیل قوانین سخت اینستاگرام پیج ممکن دچار مشکلاتی بشه مثل: اکشن بلاک یا شادوبن یا حتی در مواقعی بستن پیج توسط اینستاگرام، این خطرات تا حدی قابل کنترل هستند، بهتره که حتی اگر سازمان بزرگی هستید سِمت های هر شخصی که به اینستاگرام شما دسترسی دارند را مشخص کنید و حتی نیاز نیست حتماً همه اشخاصی که در بخش SMM (بازاریابی شبکه های اجتماعی) فعالیت می‌کنند حتماً به پیج هم دسترسی داشته باشند.

در بیشتر مواقع شما یک شخص یا نهایتاً دو نفر را نیاز دارید که محتوا در پیج قرار بدن، دایرکت ها و کامنت ها را پاسخ بدن وضعیت پیج را آنالیز کنند، و…

پیشنهادی که ما طبق تجربه خودمون می کنیم اگر چندین نفر قراره پیج شما رو مدیریت کنند، بهتره که وظیفه هر شخص مشخص باشد مثلاً:

شخصی فقط وظیفه پاسخگویی به کامنت ها و دایرکت ها را داشته باشد، این گونه وقتی یه نفر این کار را می کند، دقیقاً می داند که در روز پاسخ چند نفر را داده است و محدودیت های اینستاگرام را رعایت می کند که پیج دچار مشکل یا اکشن بلاک نشود. چون همانطور که می دانید بیش از حد پاسخ دادن به دایرکت ها یا پاسخ دادن به کامنت های حتی پیج خودتون می تواند محدودیت های مثل اکشن بلاک را روی پیج شما قرار دهد که برای چند ساعت یا حتی چند روز پیج شما محدود می شود و قادر به پاسخگویی مخاطبان خود نخواهید بود.

شخص دیگری هم می‌تواند وظیفه قراردادن پست ها را در زمان مشخص انجام دهد که البته این کار توسط ابزارهایی مثل Creator Studio می تواند انجام شود که شخص نیاز نباشد همان موقع که قرار پست منتشر بشه آنلاین باشد، آموزش این ابزار در مقاله ” آموزش کریتور استودیو اینستاگرام ” وجود دارد و به رایگان می توانید این آموزش را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این ابزار رسمی فیس بوک (شرکت مادر اینستاگرام) است و هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آورد. پس بهتره به جای استفاده از ربات های غیرقانونی و اسپم از ابزار رسمی فیس بوک برای انتشار پست های زمان بندی شده استفاده کنید.

اما به صورت خلاصه بیشتر افراد با یک ادمین بیشتر سرکار ندارند، پس این توضیحات برای زمانی بود که سازمان شما بزرگ شده و چندین نفر مسئولیت اینستاگرام شما را بر عهده دارند.

روش دسترسی ادمین اینستاگرام

روش های اضافه کردن ادمین به اینستاگرام

اما برای اضافه کردن ادمین به پیج اینستاگرام چند روش رایج وجود دارد؟ توجه داشته باشید که بعضی افراد پیشنهاد می کنند که از ربات های مدیریت پیج اینستاگرامی استفاده کنید تا ادمین ها به ربات ها دسترسی داشته باشند و مستقیماً به پیج شما دسترسی نداشته باشند، لازم چند نکته اساسی بهتون بگم.

 • اول اینکه اینستاگرام استفاده از ربات های اینستاگرامی را منع کرده و استفاده از اونها میتونه براتون عواقب داشته باشه.
 • دوم اینکه وقتی یک ربات به پیجتون وصل می‌کنید در واقع به غیر از شما و ادمین یک نفر سومی هم به پیج شما دسترسی داره که این اصلاً خوب و امن نیست.
 • سوم اینکه ادمین ها فقط قرار نیست پست و استوری بذارن، لازمه که جواب دایرکت و کامنت بدن و خیلی موارد دیگه که از طریق ربات ها امکان پذیر نیست و اگر هم امکان پذیر باشه امن نیست.

پس روشی که خیلی از وب سایت ها به عنوان روش طلایی دارن به شما آموزش میدن رو بگم این مشکلات رو برای شما میاره حالا با توضیحاتی که بالا دادم تصمیم گیرنده شما هستین، اما به عنوان کسی که 8 ساله در این زمینه کار میکنه این روش ها رو توصیه نمی‌کنم.

 

روش اصلی: در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور به ادمین پیج

روش اصلی و کامل اینه که شما نام کاربری یا همون یوزرنیم پیج و رمز عبور پیج رو در اختیار ادمین قرار دهید، بله این مسئله بسیار مهم و حیاتی است و باید شخصی را به عنوان ادمین برگزینید که اعتماد کامل به اون شخص دارید هم از نظر حرفه ای بودن و کاربلدی و هم از نظر اخلاقی، فقط چند تا نکته هست که باید رعایت کنید.

1- شما باید ایجاد کنند حساب کاربری باشید! حتما پیج رو خودتون بسازید و بعد به ادمین رمز را بدهید. این به این دلیل است که حتماً حساب ساخته شده با ایمیل و شماره موبایل و اطلاعات اصلی شما باشد تا بعداً دچار مشکل نشوید.

2- ادمین پیج شما به هیچ دلیلی نباید ایمیل و شماره موبایل شما را تغییر دهد.

3- با ایمیلی که حساب شما ساخته شده تمام اعلانات از طرف اینستاگرام به شما ایمیل می شود، چنانچه ادمین تغییری در رمز یا ایمیل شما داشته باشد درون ایمیل به شما اطلاع داده می شود، پس حتماً نوتفیکیشن های ایمیل خود را روشن کنید که از جدیدترین اطلاعات که اینستاگرام به شما ارسال می کند خیلی سریع مطلع شوید و اگر تغییری صورت گرفت که مورد تایید شما نبود درون همون ایمیل لینک منسوخ کردن اون تغییر وجود دارد. 🙂

4- داشتن یک قرارداد بین دو طرف (کارفرما و ادمین) میتونه تاحدی مشکلات را کاهش دهد.

 

افزودن ادمین به اینستاگرام

هر آن چیزی که لازم بود تا درباره افزودن ادمین به اینستاگرام بدانید، در این مقاله با شما در میان گذاشته شد. تهدیدها و مشکلاتی که ممکن بود برای پیج های که همزمان توسط چند نفر مدیریت شود پیش آید، فقط توجه داشته باشید کلاً استفاده از فیلترشکن در کار با اینستاگرام پیشنهاد نمی شود، خصوصاً اگر چند نفر به حساب شما لاگین هستند به هیچ عنوان هیچکس از فیلترشکن و نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده نکند، چون همین موضوع می تواند اینستاگرام را به پیج شما مشکوک کند، این نکته را حتما با سایر ادمین های پیج هم در میان بگذارید.

اگر هم در نظر دارید که خود مسئولیت کامل پیج را بر عهده بگیرید یا مدیریت پیج دیگران را بر عهده بگیرید می توانید از دوره آموزشی ما استفاده کنید و اطلاعات کامل و کافی در این زمینه را کسب کنید، برای این منظور کافیست به لینک دوره 0 تا 100 اینستاگرام مراجعه فرمائید.

موفق و پیروز باشید.

 

,
نوشتهٔ پیشین
آموزش افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر
نوشتهٔ بعدی
آموزش نصب کمتازیا

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

31 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. من نام کاربری یه پیج که در اختیارم داده روکه به عنوان ادمین میزنم اینستا قبول نمیکنه. مشکل چیه؟

  پاسخ
 • منظور از نام کاربری همون آدرس پیج هست. اگه نه چطور میشه نام کاربری پیج رو در صورت فراموشی پیدا کرد؟ ممنون

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 9 تیر 1400 8:28 ب.ظ

   بله همون میشه، اگر نام کاربری رو فراموش کردید از طریق فراموشی رمز عبور اقدام کنید با موبایل بازگردانی میشه…

   پاسخ
 • سلام، من ادمین در پیجم دارم اما به راحتی ممکنه بتونه ایمیل یا پسوورد عوض کنه و امتحان کردم به ایمیلم پیام نمیاد یا اگه بیاد فقط میگه عوض شده و هیچ اتفاقی نمیوفته جلوش گرفته نمیشه، نمیشه کاری کرد تا ادمین به عوض کردن پسوورد و ایمیل دسترسی نداشته باشه؟؟

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 19 تیر 1400 8:42 ب.ظ

   سلام نمی‌توان بخشی از دسترسی را در اینستاگرام محدود کرد، بهتره شما قرارداد محکمی با ادمین پیج ببندید که در صورت تخلف بتوانید از مراجع قانونی پیگیری کنید.

   پاسخ
  • ببخشید یعنی همزمان صاحب پیح و ادمین میتونن انلاین باشن در ان پیج؟

   پاسخ
   • تیم محتوا - آکادمی انار
    در 20 آذر 1400 11:14 ق.ظ

    بله میتونن فقط نباید رفتارهای اسپم گونه داشته باشن یا همزمان فالو – آنفالو کنن یا از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنن.

    پاسخ
 • سلام،برا من پیغام اومده که پسورد رو عوض کن و وارد پیج نمیتونم بشم،چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام برای اینکه ادمین برای پیجم بذارم باید شمارم بهش بدم که وارد اکانتم بشه

  پاسخ
 • سلام،پیجی دارم جهت فروش پوشاک که یک ادمین دارم (یعنی دوکاربر کلاروی پیج فعالن).
  مشگل اینجاس هر یکی دوتا پست که میزاریم دگه نمیتونیم کپشن برای پست ها بزاریم و فقط عکس ارسال میشه بعد چند دقیقه باز فعال میشه.
  باید چکار کرد؟
  لازم به ذکر حساب حساب تجاری شده وپیج کلا باز هست
  گوشی ها متفاوت هستن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 27 شهریور 1400 1:55 ب.ظ

   درود بر شما، این موضوع ربطی به ادمین ها نداره، زمانی رخ میده که کپشن طولانی تر از حد مجاز می‌نویسید که در این حالت اینستاگرام کل کپشن رو اتوماتیک از پست شما پاک می‌کنه.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب سوال اینکه اگه ادمین فرعی داریکت رو پاک کنه برای ادمین اصلی هم پاک می شه?

  پاسخ
 • سوگند گوهری
  در 17 آبان 1400 3:43 ب.ظ

  سلام من آیدی رو که میزنم اصن پیج رو نمیاره به رمز زدن اصن نمیرسه

  پاسخ
 • سلام میشه کاری کرد که ادمین به دایرکت دسترسی نداشته باشه و دایرکت رو فقط خودم بتونم چک کنم

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 24 آبان 1400 11:02 ق.ظ

   سلام محسن، این امکان هنوز وجود نداره شاید اینستاگرام فکری به حال پیج های چند مدیریتی بکنه در آینده ولی هنوز امکانش نیست.

   پاسخ
 • تیترهای خوبی رو برای مقاله استفاده نکردید. دنبال چیز دیگری بودم که در عنوان بود اما در متن خیر.

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 24 آبان 1400 11:01 ق.ظ

   ببخشید ناهید عزیز میتونم بپرسم شما دقیقا دنبال چه آموزشی بودین با این تیتر؟ تیتر و آموزش کاملا واضح و شفاف انتخاب شده

   پاسخ
 • سلام من بعنوان ادمین پیج های دیگروهم فالو لایک کردم و الان پیام اومده که پسوورد باید تغییر کنه،اگه عوض کنیم و دوباره دو نفری پسوورد داشته باشیم مشکل پیش میاد چون نوشته اگه پسوورد در اختیار قرار بدی بلاک میشی

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 20 آذر 1400 11:15 ق.ظ

   سلام رفتارهای اسپم گونه شما زیاد بوده اینستاگرام بهتون مشکوک شده، مراقب باشید که صفحه خودتون رو از دست ندین فقط!

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ممنونم از اطلاعات خوبتون سوالی داشتم دارم یه پیج فروشگاهی میزنم ولی اینستا اونو از دسترس خارج می‌کنه و میگه اطلاعات بازخوانی نمیشه علت چیه ؟

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 16 آذر 1400 11:58 ق.ظ

   سلام به پشتیبانی واتس اپ پیام بدین تا در صورت لزوم همکاران فنی پیجتون رو برگردونن!

   پاسخ
 • سلام دوتا اکانت داخل گوشیم داشتم که پرید
  ادمین فروشگاه هستم آیا ممکنه پیج فروشگاه هم صدمه ببینه با جابه جایی اکانت های من
  و دوم اینکه پیج های شخصیم هی پاک میشه بخاطر اینه که شماره تلفن یکی هست؟

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 28 آذر 1400 12:22 ب.ظ

   درود بر شما حتماً برای هر اکانت از ایمیل و شماره موبایل مجزا استفاده کنید که مشکلی پیش نیاد، اینکه برای یک اکانت شما مشکل پیش آمده ربطی به سایر اکانت های فعال روی حساب شما نداره

   پاسخ
 • سلام من یوزرنیم و ب دوستم دادم ولی نمیدونیم کجا بزنیم ک دوستم بتونه وارد پیج بشه!!!

  پاسخ
 • سلام من یوزرنیم و ب دوستم دادم ولی نمیدونیم کجا بزنیم ک دوستم بتونه وارد پیج بشه!
  چیکار کنیم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست