چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم؟

چگونه ادمین یک پیج در اینستاگرام شویم؟

مسئولیت مدیریت یک صفحه در اینستاگرام

سلام خدمت همراهان ارزشمند آکادمی انار، سوالی که خیلی افراد از ما داشتند این بود که چگونه ادمین یک پیج در اینستاگرام شویم؟ اگر شما هم قصد دارید مسئولیت مدیریت یک صفحه در اینستاگرام را برعهده بگیرید و نمیدانید که این شغل یا مسئولیت چه ویژگی های دارد و یا به چه مهارت های باید تسلط داشته باشید این مقاله از آکادمی انار مختص شماست و پیشنهاد میکنم تا پایان همراه ما باشید.

 

شغل مدیریت صفحات اجتماعی

این روزها شغل مدیریت صفحات اجتماعی بسیار رایج شده و اکثراً کسب و کارها خصوصاً از نوع اینترنتی و آنلاین چندین موقعیت شغلی مربوط به بازاریابی شبکه های اجتماعی دارا هستند. شبکه های اجتماعی خصوصاً اینستاگرام امروزه توجه زیادی به خود جلب کردند و همین موضوع باعث شده که برندهای مختلف و کسب و کارها نگاه ویژه ای به فضای سوشال مدیا Social Media داشته باشند.

 • اما اگر به ما پیشنهاد مدیریت صفحات اجتماعی مثل اینستاگرام شد چه کنیم؟
 • اصلاً چه مهارت های برای اینکار باید بیاموزیم؟
 • در چه مدتی می توانیم به این مباحث مسلط شویم؟

همه این ها سوالاتی هست که قطعاً برای شما بوجود آمده و ما در این مقاله به آنها پاسخ میدهیم.

 

وظایف مدیر یا مسئول صفحه اینستاگرام

ابتدا بهتر است با وظایف اصلی یک مدیر صفحه یا پیج اینستاگرامی آشنا شویم. به عنوان مسئول صفحه اینستاگرامی یک کسب و کار چه وظیفه ای دارید؟ چه مواردی مربوط به این شغل است؟ در ادامه به وظایف اصلی یک ادمین صفحه اینستاگرام می پردازیم.

مهارت های لازم برای ادمین پیج اینستاگرام

 • آشنایی با محیط اینستاگرام

اولین و پیش پا افتاده ترین ویژگی که یک مسئول صفحه اینستاگرام باید داشته باشد، آشنایی با محیط و فضای اینستاگرام است که این مورد نیازمند کمی تجربه است، یعنی مدتی با این پلتفرم کار کرده باشید و به خوبی با مبانی اصلی و محیط این برنامه آشنا باشید. چه مواردی شامل میشود؟ مواردی مثل ثبت نام و استفاده همزمان از چند اکانت اینستاگرام، لایک و کامنت و منشن کردن ، پاسخگویی به دایرکت و کامنت ها، تغییر عکس پروفایل و تغییر متن پروفایل مثل بیو و لینک و… این ها همه موارد پایه ای هست که این روزها اکثر افراد با آن آشنا هستند اما چنانچه با موارد اولیه اینستاگرام آشنا نیستید به مقاله ” آموزش مقدماتی اینستاگرام ” مراجعه کنید.

 

 • آشنایی با نکات امنیتی اینستاگرام

به عنوان کسی که مسئولیت مدیریت یک صفحه اینستاگرامی را بر عهده دارید باید با مسائل امنیتی آشنا باشید و تهدیدهای موجود را بشناسید، اگر با این موارد آشنا نیستید می توانید به صفحه ” آموزش تامین امنیت اینستاگرام ” مراجعه کنید. چنانچه مسئول یک صفحه اینستاگرام هستید و نمیدانید چگونه باید امنیت یک صفحه را بالا ببرید پیشنهاد میکنم در دوره تامین امنیت اینستاگرام شرکت کنید اما رعایت مواردی مثل: تائید دو مرحله ای، رمز مناسب، استفاده از ایمیل معتبر و… از الزامات این کار است.

 

 • تولید محتوا و تعیین استراتژی صفحه

یکی از مهمترین وظایف یک ادمین پیج اینستاگرام تولید محتوا و تعیین استراتژی و هدف گذاری صفحه است. یعنی باید یک برنامه هفتگی تولید محتوا برای پیج تعیین کند و با استراتژی های مختلف تولید محتوا آشنا باشد. در راستای اهداف تعیین شده تولید محتوا کند و با ابزارهای مختلف تولید محتوا و ساخت ویدیو و ادیت عکس آشنا باشد. برای این منظور هم می توانید در دوره 0 تا 100 اینستاگرام شرکت کنید.

اگر بخواهم عامیانه تر بگویم: ادمین یک پیج اینستاگرام وظیفه پست گذاشتن را هم داره که خب، طبیعتاً اینکار اصول خاص خودش را دارد و باید کمی تجربه و مهارت در این زمینه داشته باشید که پیشنهاد من به شما اینه که حتماً در این زمینه آموزش ببینید که دوره 0 تا 100 اینستاگرام پیشنهاد مناسبی برای شماست.

 

 • برقراری ارتباط و تعامل مناسب با مخاطبان

یکی از مهمترین وظایف ادمین شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ایجاد ارتباط و تعامل مناسب با مخاطبان است، یک ادمین باید توانایی ویژه ای در این کار داشته باشد بدون شک هر کسب و کاری نیازمند این است که یک ارتباط زنده را با مخاطبین خود برقرار کند که این ارتباط اصول و استانداردهای مربوط به خود را دارد. بعضی از این موارد می تواند شامل: پاسخگویی به دایرکت ها، پاسخ به کامنت ها، ایجاد ارتباط با صفحات دیگر، ایجاد ارتباط با صفحات مناسب برای تبلیغات و… باشد. گاهی لایو (پخش زنده) Live می تواند کمک شایانی به تعامل یک پیج داشته باشد پس به عنوان ادمین یک پیج باید ابزارهای اینستاگرام را به خوبی بشناسید و نهایت استفاده را از آنها ببرید.

 

 • تحلیل داده و اطلاعات آماری

و مورد بعدی که به عنوان ادمین یک پیج اینستاگرامی باید بدانید، تحلیل داده و اطلاعات آماری است، شاید بدانید که اینستاگرام ویژگی به نام (حساب حرفه ای) دارد که به پروفایل بیزینس هم معروف است، این ویژگی به شما کمک می کند که تحلیل درستی از مخاطبان خود داشته باشید و اطلاعات آماری مربوط به پروفایل و پست ها و سایر بخش های اینستاگرام به شما نمایش می دهد، یک ادمین پیج علاوه بر آشنایی با تمام این داده های آماری باید تحلیل و بینش درستی هم درباره این موضوع داشته باشد تا در پیشرفت و رشد پیج تصمیمات و استراتژی های درستی را اتخاذ کند.

 

 • اجرای کمپین های تبلیغاتی

به عنوان یک مدیر صفحه اینستاگرام باید بتوانید کمپین های تبلیغاتی با هدف خاصی را برگزار کنید، اجرای کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام نیازمند تجربه و مهارت کافی است. شما باید با پیج های مناسب برای تبلیغات آشنا باشید و تجربه کافی در تبلیغات را داشته باشید که با بودجه های مختلف یک سازمان بتوانید کمپین های مناسبی را برگزار کنید. تبلیغات اصول و تکنیک دارد و یک ادمین شبکه اجتماعی با روند تبلیغات و بازخوردهای مخاطبان آشنایی کامل دارد.

 

یک پیشنهاد برای شما !!!

تمام اطلاعاتی که شما برای مدیریت حرفه ای یک صفحه در اینستاگرام لازم دارید را در دوره 0 تا 100 اینستاگرام برای شما جمع آوری کردیم، شما می توانید این دوره آموزشی را از آکادمی انار خریداری کنید و بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید، برای همیشه فایل این آموزش در اختیار شماست و هر زمان که بروزرسانی و اطلاعات جدید به این دوره افزوده شد برای خریداران قبلی رایگان به پنل کاربری آنها افزوده می شود.

دوره آموزش اینستاگرام

 

اگر به دنبال افزایش اطلاعات خود هستید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

در ویدیو زیر کامل در مورد ادمین شدن در شبکه اجتماعی اینستاگرام صحبت شده…

 

چطور پروژه ادمینی برای اینستاگرام بگیریم؟

در ویدیو زیر به شما گفتیم چه روش های برای گرفتن پروژه ادمینی وجود داره؟ و اصلاً چطور میتونیم با کسبوکارهایی که به ادمین اینستاگرام نیاز دارند، وصل بشیم؟

 

پکیج آموزش ادمین اینستاگرام

اگر به دنبال پکیج آموزشی برای ادمین شدن در اینستاگرام هستید یا به دنبال دوره آموزشی هستید که در آن دوره کامل در مورد مدیریت حرفه ای یک پیج در اینستاگرام آموزش داده باشد، بهترین گزینه آموزشی برای شما دوره 0 تا 100 اینستاگرام است که با کلیک بر روی لینک آن می‌توانید وارد توضیحات دوره اینستاگرام شوید، کامل یاد میگیرید که چگونه پیج خود یا دیگران را در اینستاگرام مدیریت کنید.

آموزش مدیریت شبکه‌ های اجتماعی برای کسب و کارها

در این مقاله آموزشی از آکادمی انار به وظایف و مهارت های اصلی یک ادمین پیج اینستاگرامی اشاره کردیم، امروزه اینستاگرام مهم ترین پلتفرم بازاریابی در ایران و جهان به حساب می آید، البته به حدی این موضوع اهمیت پیدا کرده که شغل مدیریت شبکه های اجتماعی می تواند شاخه های مختلفی داشته باشد و حتی یک مسئول جداگانه فقط برای اینستاگرام منصوب شود. امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد چنانچه سوالی باقی ماند در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

نوشتهٔ پیشین
اقامت در هتل های کیش از گامبرون تا لیلیوم

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

32 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عالی

  پاسخ
 • بهترین وب سایت در زمینه آموزش اینستاگرام دستتون درد نکنه آموزش ها عالی هستت

  پاسخ
 • سلام سوال من اینه که برای اینکه من بخوام ادمین پیج همسرم بشم تو ایستا راهش چیه
  یعنی اون پسورد و یوزرنیمو کجا باید وارد کنم؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • محسن حقیقی
  در 30 آذر 1399 1:02 ب.ظ

  سلام به همه ی اعضای آکادمی انار
  همه آموزشها عالی هستن
  ممنون از همگی ☺️☺️

  پاسخ
  • پشتیبانی آکادمی انار
   در 30 آذر 1399 2:02 ب.ظ

   سلام محسن عزیز: باعث افتخار ماست که دانشجویانی مثل شما داریم.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من درسته سنم یکم پایینه ولی توی کارهای اینترنتی خیلی مهارت بالایی دارم ساخت لوگو و استوری تا ادمینی پیج همچنین اگه ادمین پیجی جایی باشم خیلی ارتباط خوبی میگیرم و کاری میکنم که بقیه اعتمادشون جلب بشه درکل سنم پایینه ولی مغز بزرگی دارم برای این تابستون کلی برنامه ریزی کرده بودم متاسفانه مانع هایی که مانع زدایی نشدند بد ضربه زد همینطور خیلی بدشانسم کلی جاهای مختلف آموزش دیدم خیلی تلاش کردم ولی نه پیج دارم نه راهم میدن نه اینکه میزارن کار کنم با اینکه کلی مهارت دارم با برنامه های گوشی چیزای خفنی درست میکنم با یه لپتاپ خیلی قدیمی لوگو های جالبی درست میکنم میگم نه حامی دارم نه کسی کمکم میکنه همین که نمیزارن از مهارت هام استفاده کنم از آکادمی انار میخوام که به من لطفا و خواهشا زیر همین کامنت پاسخم رو بزارن خسته شدم از زندگی بی در و پیکر (شاید باورتون نشه ولی چندین بار از سر بدبختی میخواستم دست به خودکشی بزنم ولی گفتم که ول کن حتی تا مرزش رفتم گفتم نه ولش کن شاید فاصله من تا موفقیت به اندازه یه مو باشه)

    پاسخ
    • سلام علیرضا عزیز، شما هنوز راه های زیادی هست که باید برین و تجربه کنید و هنوز برای قضاوت خودتون خیلی زوده، لطفاً در کنار مهارتی که داری روی انگیزه و انرژی خودت هم کار کن! همه چی قبل از مهارت از باورهای ما شروع میشه…
     آکادمی انار همراه شماست.
     موفق باشید.

     پاسخ
    • سلام دوست عزیز من شمارو نمیشناسم ولی یه خواهشی دارم ازتون اونم اینه که یه بار دیگه پیام خودتونو بخونید … مطمین باشید ما آدم ها در بدترین حالت هم قدرت اختیار و اراده داریم انکه شما خیلی جاها آموزش دیدید دلیل بر این نمیشه که حتما کار خوبی ارایه بدید پس سعی کنید روی خلاقیت و مهارت خودتون کار کنید و اینو بدونید دنیا جایی برای کساییه که سخت تلاش میکنن و افرادی که ضعیفن له میشن با یه بار زمین خوردن خودتونو نبازید به قول خودتون سنی ندارید که بزرگتر که بشید چلنج های بیشتری رو خواهید دید پس صبر کنید رو خودتون کار کنید تا قوی تر شید مهارت کسب کنید مثل یه گل شکوفا شید

     پاسخ
 • سه رکن اصلی برای انتخاب شما وجود داره
  1- لحن بیان و انتقال دانش بسیاری خوبی دارین
  2- پشتیبانی بسیار مودب و محترم
  3- مطالب بروز و کاربردی
  این سه دلیل اصلی برای اینه که آکادمی انار رو به بقیه هم همیشه معرفی کردم
  ممنون از اینکه برای مخاطبین خود ارزش قائل هستین

  پاسخ
 • سلام من میخوام ادمین پیج یه بلاگر بشم
  که فقط پست گذاری به عهده خودش باشه

  از چه راهی بابد وارد شم؟
  اولین بارمه و رزومه کاری ندارم!

  پاسخ
 • من میخوام شخصی راادمین پیج کنم چگونه باید ادمین کنم

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 7 بهمن 1399 9:32 ق.ظ

   سلام مقاله دیگری در سایت وجود داره با عنوان “افزودن ادمین به اینستاگرام” لطفاً مطالعه کنید کاملاً اونجا توضیح دادیم.

   پاسخ
 • ادیت عکس ، ساخت لوگو ، ادیت فیلم ، جذب فالور زیاد و فعال ، مشاوره در زمینه فعالیت های پیج ، ساخت استوری و….
  ادمین ۲ پیج هستم در حال حاظر.
  اگ ب ادمین نیاز دارید به پیج اینستای من دایرکت دهید @yasin_f007

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 22 فروردین 1400 7:11 ب.ظ

   درود یاسین عزیز، این روش پروژه گرفتن اصلاً کمکی به کسبوکار شما نمیکنه، چرا که ادمینی که به مهارت ادمینی تسلط داشته باشه یه پیج نمونه کار عالی برای خودش داره… پیشنهاد ما به شما افزایش تخصص در این زمینه است تا پروژه های با کیفیتی دریافت کنید و واقعاً روی رشد پیج ها اثربخش باشید.

   پاسخ
 • رضا اسماعیلی
  در 22 خرداد 1400 10:12 ب.ظ

  من از پکیجتون استفاده کردم و اطلاعات واقعا عالی بود کلی نکته جدید یاد گرفتم و تمرین ها باعث میشدن آدم چیزی رو که یاد میگیره اجرا کنه

  پاسخ
 • سلام
  من میخوام که ادمین پیج بشم
  و دوره های تولید و محتوا رو دیدم
  اما نمیدونم راهش از کجاست
  ممکنه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 30 خرداد 1400 12:44 ب.ظ

   سلام چه دوره ای را شرکت کردید که هنوز نمیدانید از کجا شروع کنید؟
   برای مشاوره می‌توانید با شماره دفتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 • yyfyyfugugufrojhzydjy@gmail.com
  در 29 خرداد 1400 7:53 ب.ظ

  عالی بود ممنون

  پاسخ
 • میشه بگید قیمت پکیجتون چقدره

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من میخواستم ادمین بشم
  میخواسنم بدونم چجوری باید مسئولیت یک پیجو به عهده بگیرم؟؟

  پاسخ
 • من ادمینی رو دوست دارم خوبه اینستاگرام

  پاسخ
 • سلام من پیج اینستا برای فروش اجناس دارم
  چطوری میتونم پیج ببرم بالا و فروش داشته باشم از پیج ؟

  پاسخ
  • تیم محتوا - آکادمی انار
   در 4 مهر 1400 6:40 ب.ظ

   سلام از طریق دوره آموزش اینستاگرام ما میتونید، برای اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 • ممنون از توضیحاتتون اگه میشه پیجمو دنبال کنید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست