بالا بردن ویو استوری

جستجو رو متوقف کن! چون توی همه سایت ها و پیج های آموزشی یه سری حرف های تکراری و کلیشه‌ای گفته شده که اگه قرار بود از اونها نتیجه بگیرید که الان در حال خواندن این مقاله نبودید، درسته؟ پس جستجو رو متوقف کنید و فقط با دقت همراه این آموزش باشید تا اصل مطلب رو با شما در میون بذاریم. اما قبلش به این پاسخ برسیم که…

چرا بازدید استوری پیج ما کم شده؟

اگر مدتی هست که بازدید استوری شما کم شده یا روند کاهشی داشته چند علت رایج میتونه داشته باشه…

  • از فالوور یا بازدید فیک استفاده کردید. (اکنون یا گذشته)
  • مدتی هست که استوری های شما کسل کننده یا تکراری شده!
  • الگوریتم های جدید استوری را خوب درک نکردین و استوری ها شما خارج از الگوریتمه!
  • تبلیغات یا روش های جذب فالوور شما متوقف شده!
  • شادوبن یا محدودیتی روی پیج شما اتفاق افتاده!
  • استوری های شما جذاب و درگیر کننده نیست!
  • و…

این مواردی که لیست شده در بالا، از مشاوره خصوصی با بیش از 1000 پیج اینستاگرامی بدست آمده که اکثریت این پیج ها دلیل کاهش بازدید استوری را در یکی از موارد بالا تشخیص دادیم، که خب در مرحله اول شناسایی علت مشکل هست و در مرحله دوم راهکار یا درمانه…

اینستاگرام امیرحسین فخاری - آموزش اینستاگرام - آموزش بلاگری - آموزش کسب و کار

افزایش بازدید استوری

چرا بازدید استوری اهمیت دارد؟

تا حالا از خودتون پرسیدید که اصلاً چرا بازدید استوری اهمیت دارد؟ خیلی از پیج ها برای مشاوره زیر دست من اومدن که اعداد نجومی از هشتگ و اکسپلور داشتن و عجیب غریب آمار بازدید پست های اونها بالا بوده اما روی بازدید استوری به شدت ضعف داشتن و جای تعجب اونها از این بوده که چطور پیجی که پست ها اینقدر بازدید خوبی میگیرن اما بازدید استوری هاش تعریفی نداره! باید خدمتتون عرض کنم که استوری و پست دو لاین مجزا از هم هستن و الگوریتم اونها با هم کاملاً فرق داره و نمیشه یک نسخه یکسان پیچید! شاید قدیم (یعنی همین تا یک سال گذشته) پیجی که فالوور خوبی داشت و پست هاش بازدید خوبی میگرفت تقریباً روی بازدید استوری هم خوب بود، اما الان کاملاً عوض شد و وابستگی این دو بهم به فاکتورهای دیگه ای مرتبط میشه که الان فرصت توضیح اونها نیست.

اما باید بدانید که خیلی از پیج ها با پست های که میذارن فالوور جدید به پیج میارن و با استوری ها اون فالوور ها رو به خریدار تبدیل می‌کنند. یعنی با پست جذب، و با استوری میفروشن! حتی اگر بلاگر هم باشید باز به همین صورته چون شما باید مخاطب های خودتون رو تو استوری ها حفظ کنید تا بتونید هم تبلیغات بگیرید و تبلیغاتی که میکنید هم موثر باشد. استوری در حال حاضر مهمترین بخش اینستاگرام به شمار می‌رود.

 

تکنیک های افزایش بازدید استوری

خب در ادامه میخوام شما رو با 20 تا تکنیک که کمک میکنه بازدید بهتری از استوری ها داشته باشین، معرفی کنم! فقط قبلش بگم بهتون که اگر دوست دارین حرفه‌ای کار با استوری رو یاد بگیرین و با تکنیک های پشت پرده استوری آشنا بشین ما یه دوره غیر رایگان داریم به اسم بمب استوری، که این دوره کلاً 5 ساعت هست اما یک دنیا اطلاعات بهتون میده که هیچ کجا این اطلاعات رو در هیچ منبع رایگانی پیدا نخواهید کرد. اگر اهل آموزش دیدن و سرمایه گذاری روی خودتون هستید اون دوره بهتون پیشنهاد میشه…

 

1- تک استوری ممنوع!

دیگه دوره‌ی استوری های تکی و بی هدف تموم شده شما باید یاد بگیری سری استوری جذاب طراحی کنی! رشته استوری یا استوری های دنباله دار هم بهش میگن!

2- بلاگری در استوری

بلاگری کردن در استوری ها باعث افزایش تعامل و اعتمادسازی میشه! باید بلاگری کردن رو یاد بگیرید تا استوری های بهتری آماده کنید.

3- حذف استوری های ضعیف

بعضی استوری ها فقط مانعی برای بازدید استوری های بعدی شما میشن، لطفاً حواستون به این استوری ها باشه و وقتی دیدین ضعیفه اونارو حذفشون کنید که راه باز بشه!

4- استوری متمایز

اگر در استوری‌ها تصاویر یا صحنه های معمولی رو متمایز به تصویر بکشین یعنی جوری که هیچکس تا حالا بهش دقت نکرده یا به ظرافتش، اونوقته که بازدید استوریهات عجیب بالا میره!

5- استیکر های تعاملی

استیکرهای تعاملی مثل Yes/No یا Questions Box و… همگی قدرت بالایی دارن که اگه مخاطب رو در استوری ترغیب به استفاده و شرکت در اونها کنید، قدرت بازدید استوری های شما حفظ میشه و رفته رفته پایین نمیاد.

6- لایک استوری

قابلیت لایک استوری در اینستاگرام چند وقت پیش بود که اضافه شد و در مقاله دیگری مفصل به این قابلیت پرداختیم. سعی کنید با ترفندهای مختلف از مخاطب خود لایک بگیرید.

7- سناریو

اگه بلدی باشی برای استوری های خودت سناریو داشته باشی (قبل-هنگام-بعد) اونوقت تازه میفهمی بازدید استوری یعنی چی!

8- ریپلای بگیر

هر از گاهی یکی از استوری ها رو جوری بچین که از مخاطب خودت ریپلای بگیری، حالا یا مستقیماً ازش اینو بخوا یا اینکه کاری کن که ناخواسته خود مخاطب برات ریپلای بزنه! کلاً هر چقدر معیار ریپلای روی یه استوری از طرف مخاطب ها افزایش پیدا کنه، بازدید استوری شما هم بالاتر میره و رکورد شکنی میکنه!

9- ادد تو استوری ممنوع!

شاید عجیب باشه اما کاملاً واقعیه وقتی یه پست رو استوری میکنی بازدید استوری از اونجا به بعد افت میکنه دلیلش هم اینه که نباید کاربرای استوری رو مدام از بخش استوری ها خارج کنی و به بخش پست ها بفرستی این موضوع روی زمان ماندگاری کاربران در این اپلیکیشن تاثیر میذاره و اینستاگرام از اینکار متنفره! سعی کن فقط پستایی که مطمئنی مخاطبای استوری شما منتظر اون بودن رو از این طریق اطلاع رسانی کنی!

10- لینک در استوری

دقیقاً لینک داخل استوری هم مثل مورد 9 تاثیر منفی میتونه داشته باشه، سعی کن کمتر از این قابلیت در استوری ها استفاده کنی! اما اگر پیج فروشگاهی داری، حتماً میدونی که شما برای فروش فعالیت میکنی و در این مواقع نباید هدف اصلی رو فدای اهداف فرعی بکنید!

11- راز اولین استوری

خیلی مهمه که اولین استوری شما چی باشه؟!!! اگه اولین استوری شما جذابیت داشته باشه و مخاطب رو همراه استوریهای اون روزت بکنه تقریباً 50% کار درست پیش رفته! اما امان از زمانی که استوری اول شما دقیقاً همون استوری اشتباهی باشه که در مورد 3 بهش اشاره کردیم و گفتیم که باید حذف بشه! همچنین پیشنهاد میکنم به عنوان اولین استوری هیچ وقت ویدیو نذارید!

12- بذار پشتش!

یه تکنیک هست که به بچه های دوره بمب استوری هم گفتم! وقتی یه سری استوری جذاب میذارید و اونو در زمان های مختلف دوباره ادامه میدین در واقع با هر استوری که میذارید دارین کمک میکنین که استوری های اولتون بیشتر بازدید بگیره! فرصت دیده شدن خودتون رو افزایش میدین! پس مرتب استوری های جذاب رو در زمان مشخص ادامه بدین!

13- زمان استوری گذاشتن

اگه زمان مشخصی برای استوری گذاشتن نداشته باشی مطمئنم که بازدید استوریهات افت میکنه! هیچ وقت تو هر زمانی که تونستی استوری نذار چون ممکنه اون موقع اصلا زمان مناسبی نباشه! مثلاً هنگام پخش یک فوتبال تلویزیونی مهم یا… کلاً باید قاعده زمان بندی در اینستاگرام رو یکبار حرفه ای یاد بگیری.

14- استوری مناسبتی

در مناسبت های مرتبط اگر استوری های جذاب بذارید که به اون مناسبت ربط داشته باشه به شدت هم از دید مخاطب ها جذابه و هم از دید هوش مصنوعی اینستاگرام که این موضوعات رو درک میکنه!

15- استیکر های مناسبتی

بعضی از استیکرها هستند که به مناسبت های مختلف به جمع استیکرهای استوری اضافه میشن مثل استیکرهای عید چینی ها، استیکر روز زن و… که در طول سال بسیار زیاد میبینیم. اگر از این استیکرها استفاده کنی، استوری شما هم میره تو لیست اون استوریهایی که از این استیکر استفاده کردن و در نتیجه بازدید استوری بهتری میگیرید.

16- واقعیت لوکیشن و هشتگ

متاسفانه هر جایی رو میبینی فقط برای افزایش بازدید استوری میگن لوکیشن بزن، هشتگ بزن! آقا اصلاً این دو تا بخش مدت هاست دکوری شده! یعنی هر چقدر هم هشتگ بزنی تو صفحه اون هشتگ هیچ استوری رو نشون نمیده! لوکیشن هم همینطور پس چرا باید ازشون استفاده کرد وقتی خود اینستاگرام فعلاً حذفشون کرده؟

17- نظرخواهی

همیشه یه ترفند جواب بوده! از مخاطب خودت بابت تصمیم هایی که میگیری نظرخواهی کن! بذار اونا نظر بدن و بعد نتیجه نظرشون هم تو استوری های شما ببینن! اوکی؟ حتماً از این ترفند استفاده کن تا معجزه کار رو ببینی! مثلاً وقتی میخوای بری خرید یا بین چند تا وسیله سردرگمی و…

18- استوری سفر

یکی از جذاب ترین محتواها در اینستاگرام همین محتوای سفر هست و یکی از ابزارهای خفن که مخاطب رو همراهت میکنه استوریه! پس سعی کن با یه محتوای عالی در سفر یه شوک اساسی به بازدید استوریهات بدی!

19- آنالیز اینسایت استوری

شاید خیلی ها جدی نگیرن! اما به صورت مرتب باید وقتی فعالیت میکنی بخش insights استوری رو چک کنی و ببینی استوری هایی که میذاری چه واکنشی از سمت مخاطب دریافت کرده؟ اگه باهوش باشی و به این ابزار تسلط داشته باشی کلی چیز میز دستگیرت میشه! تازه برترین استوری های که گذاشتی رو از بخش اینسایت پیج هم میتونی ببینی اونم کلی کمکت میکنه!

20- یاد بگیر!

به ظاهر بخش استوری یه چیز سادست دیگه! ولی باور کنید کلی ریز کاری و ترفند داخلش داره که اتفاقاً  خیلی مهم تره! سعی کنید خیلی سطحی بهش نگاه نکنید که خب استوریه دیگه چارتا استوری میذارم حالا… نه واقعاً اونایی که به جایی رسیدن و پیج های بزرگ زیر دستشونه اینقدر ساده و معمولی استوری نمیذارن! بعد تازه سعی کن همیشه آپدیت ها رو دنبال کنی که استوری هات افت نکنه! چون اینستاگرام سعی میکنه فاکتورهای جدیدی رو برای نمایش استوری ها استفاده کنه و هر بار که اینکارو میکنه پیج های ضعیف و معمولی تر از رده خارج میشن! همیشه در حال یادگیری باش چون اینستاگرام پولسازه و حساس ترین جای ماجرا هم استوری هاست که میلیارد ها تومان هر روز داخلش گردش مالی اتفاق میفته!

 

چطور بود؟

تکنیک هایی که معرفی شد چطور بود؟ همگی از تجربیات چندین ساله فعالیت حرفه ای من در سوشال بود! و همچنین لطفاً بدون ذکر منبع کپی نکنید!

اگر دوست داری که اطلاعات بیشتری از استوری کسب کنی و با جدیدترین تکنیک های افزایش بازدید استوری همراه باشی، کافیه توی دوره کوتاه مدت من شرکت کنی. دوره به صورت ویدیویی هست و بعد از خرید میتونی ویدیوها رو تماشا کنی. من در دوره بمب استوری هر چی که لازم بوده برای افزایش بازدید استوری رو در اختیارت گذاشتم! تو هم قول بده که فقط به همین چیزایی که من میگم گوش بدی، چون مدرس که مشالله زیاد شده اما چیزی که خیلی کمه! نگاه عمیق به مسئله است.

ارادتمند شما، امیرحسین فخاری

دوره ادمینی اینستاگرام
,
نوشتهٔ پیشین
طراحی سایت فروشگاهی با قالب وودمارت
نوشتهٔ بعدی
لذت بازی های آنلاین پلی استیشن با سرویس پلی استیشن پلاس

این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود…

5 1 رای
رتبه بندی مقاله
اشتراک
اطلاع از:
guest

5 نظرات
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
فهرست
5
0
درباره این مطلب نظری دارید؟x